Комісія затвердила детектива НАБУ Клименка переможцем у конкурсі на керівника САП, але залишила лазівку для затягування його призначення

Конкурсна комісія з обрання керівника Спеціалізованої антикорупційної прокуратури затвердила рішення, за яким переможцем у конкурсі на керівника САП визначено детектива НАБУ Олександра Клименка. Однак голова правління Центру протидії корупції Віталій Шабунін вказує, що у цьому документі комісія залишила лазівку для затягування остаточного призначення Клименка, яке формально має ухвалити Генпрокурор.

Клименко

Олександр Клименко, переможець конурсу на керівника САП Фото: ukrinform

Відповідне рішення конкурсна комісія ухвалила 19 липня.

На цьому засідання комісія затвердила результати конкурсу, які вона оголосила ще 21 грудня 2021 року, за якими детектив НАБУ Олександр Клименко отримав 246 балів, а прокурор Офісу генпрокурора Андрій Синюк – 229 балів.

Таким чином Клименко має стати головою САП, а Синюк – заступником керівника. Документи для призначення передають до Офісу генпрокурора.

Також комісія звернулась до Офісу генпрокурора з проханням надати підтвердження, що переможці конкурсу не мають проблем із корупцією та люстрацією.

Водночас, як вказує на своїй сторінці у Facebook голова правління Центру протидії корупції Віталій Шабунін, хоча комісія затвердила формальне рішення про перемогу Клименка у конкурсі, однак призначає керівника Генпрокурор або його виконувач обов’язків.

Він звернув увагу, на формулювання, за яке проголосувала комісія: «Подати на розгляд Генерального прокурора України протягом трьох робочих днів після отримання Комісією підтвердження (від ОГП – ред.) щодо відповідності вимогам Законів України «Про очищення влади», «Про запобігання корупції», а також щодо отримання допуску до державної таємниці згідно із Законом України «Про державну таємницю».

«Ключова проблема у фразі «протягом трьох робочих днів після отримання Комісією підтвердження від ОГП», бо вони можуть тривати вічно. Уже пів року ОГП не давав ніяких відповідей комісії, тож тепер, коли Офіс Генпрокурора в руках Татарова – Клименко не буде керівником САП. Бо підтвердження від Офісу Генпрокурора може надходити безкінечно», – написав Шабунін.

Він не виключив, що поки Офіс генпрокурора тягнутиме з підтвердженням, «якого не потрібно», з’явиться і рішення апеляції щодо скасування порядку конкурсу, яке Офіс президента може надалі використати для зриву процесу призначення керівника САП.

Олександр Клименко народився 1986 року, закінчив Національну юридичну академію імені Ярослава Мудрого в Харкові. У березні 2010 року почав працювати в органах внутрішніх справ у Києві. З 2015 року Клименко працював старшим слідчим у Національній поліції. Розслідував справи щодо розкрадання майна, зокрема розслідував розкрадання коштів на «Укрзалізниці».

У березні 2016 року Клименко брав участь у конкурсі до Національного антикорупційного бюро і став детективом, потім – старшим детективом, а у листопаді 2017 року – керівником відділу.

Протягом цього часу він розслідував справи екснардепа Олександра Онищенка, екскерівника Державної фіскальної служби Романа Насірова та нинішнього заступника глави Офісу президента Олега Татарова, який відповідає за напрям правоохоронних органів. Він також є старшим групи прокурорів у справі ексзаступника секретаря РНБО Олега Гладковського.

Нагадаємо:

  • 3 лютого 2022 року конкурсна комісія з обрання керівника Спеціалізованої антикорупційної прокуратури вже втретє не змогла затвердити результати конкурсу, хоча переможець давно визначений – детектив НАБУ Олександр Клименко.
Інформаційна агенція “Центр журналістських розслідувань”
Kyiv Kyiv Ukraine