Ексміністрам Грищенку та Лавриновичу повідомлено про підозру в держзраді за погодження Харківських угод

Колишньому міністру закордонних справ Костянтину Грищенку та ексміністру юстиції Олександру Лавриновичу повідомлено про підозру в державній зраді через погодження ними Харківських угод, за якими термін базування Чорноморського флоту рф у Криму був подовжений з 2017 до 2042 року.

Олександр Лавринович і Костянтин Грищенко Фото: УНІАН

Про це повідомляє Офіс генерального прокурора.

«За даними слідства, у квітні 2010 року підозрювані за попередньою змовою групою осіб з колишніми Президентом та Прем’єр-міністром, діючи на шкоду суверенітетові, територіальній цілісності та недоторканності, обороноздатності, державній та економічній безпеці України, в порушення Конституції України, Закону України «Про міжнародні договори України», без фактичного розгляду проєкту Угоди між Україною та російською федерацією з питань перебування Чорноморського флоту рф на території нашої держави заінтересованими органами та проведення обов’язкової правової експертизи, погодили її без зауважень», – йдеться у повідомленні.

Як зазначається, внаслідок таких дій підозрюваних та інших осіб у квітні 2010 року було погоджено, підписано та ратифіковано Угоду, якою на 25 років продовжено строк перебування Чорноморського флоту рф на території України.

«Це створило сприятливі умови для подальшого переоснащення та модернізації озброєння Чорноморського флоту російської федерації, а також його збільшення на території АР Крим та м. Севастополя, замість виведення з України», – наголосили в Офісі генпрокурора.

Підозру колишньому міністру закордонних справ Грищенку та колишньому міністру юстиції Лавриновичу повідомлено за ч.2 ст.28, ч.1 ст.111 КК України (державна зрада).

Досудове розслідування у кримінальному провадженні здійснюється слідчими Державного бюро розслідувань.

Як ровідомлялось, у березні 2021 року Головне слідче управління СБУ розпочало досудове розслідування за фактом вчинення державної зради в період з 2008 по 2010 роки щодо підписання та ратифікації Харківських угод, за якими термін базування Чорноморського флоту РФ у Криму був подовжений з 2017 до 2042 року. Секретар РНБО Олексій Данілов зазначив, що спецслужба допитає всіх нардепів, які мали відношення до голосування за ратифікацію угод.

Слідчі ГСУ СБУ провели обшуки в адміністративних будівлях органів влади, які були залучені до підготовки та ратифікації Харківських угод.

Слідчі ДБР повідомили про підозру у держзраді колишньому прем’єр-міністру України Миколі Азарову, який втік до Росії, через підписання Харківських угод.

Нагадаємо:

  • 11 березня 2021 року РНБО ухвалила рішення доручити СБУ з’ясувати обставини ратифікації Верховною Радою 27 квітня 2010 року угод між Україною і Росією про продовження термінів базування Чорноморського флоту РФ в Криму з 2017 до 2042 року з автоматичним продовженням на 5 років, якщо жодна зі сторін не висловить заперечення.
  • 21 квітня 2010 року між президентами України та РФ Віктором Януковичем і Дмитром Медведєвим пройшли важливі переговори з широкого кола питань українсько-російських відносин, в тому числі про політичну взаємодію, про економіку, про гуманітарні питання. Головними підсумками стали домовленості з питань перебування Чорноморського флоту РФ на території України і зниження ціни на російський газ для України на 30%, але не більше ніж на $100 за тисячу кубометрів. Зобов’язання отримали назву Харківські угоди – угоди між РФ і Україною з питань перебування Чорноморського флоту Російської Федерації на території України.
Інформаційна агенція “Центр журналістських розслідувань”
Kyiv Kyiv Ukraine