Росіяни змінюють військову логістику: запустили пором з Єйська до Маріуполя

З міста Єйськ Краснодарського краю в окупований Маріуполь буде ходити пором Міноборони рф. Як заявили окупанти, судно буде перевозити цивільні вантажі, людей та автомобілі. Але, скоріше за все, цей маршрут буде використовуватися російськими військовими для налагодження поставок озброєння на нові захоплені території України, оскільки старі маршрути вже взяті під вогневий контроль ЗСУ.

Пором «Лаврентий» (IMO: 8647866) фото: marinetraffic.com В'ячеслав47

Про запуск порома повідомляють російські пропагандистські ресурси, пише Центр журналістських розслідувань.

Пробний рейс був виконаний 27 липня, а регулярні перевезення анонсують у серпні. Роботу порома «Лаврентий» (LAVRENTIY) забезпечує компанія «Оборонлогистика», що входить до структури Міноборони. Повідомляється, що саме ця компанія організовувала поромне сполучення з Кримом до зведення мосту через Керченську протоку.

Пором «Лаврентий» (IMO: 8647866), за даними International Maritime Organization, належить московській компанії «Смарт Вэй» (ІПН: 7714888345). При цьому постановою П’ятнадцятого арбітражного суду апеляційного суду РФ від 5 квітня 2017 року визначено, що право власності на судно виникло в ООО «Оборонлогистика».

Андрій Клименко, головний редактор порталу BlackSeaNews пише, що судно «Лаврентий» буде використовуватися для військових цілей.

«Буде перевозити звідти до Маріуполя військових, військову техніку та автомобілі з боєприпасами», — вважає Клименко.

Судно вміщує до 700 тонн вантажів, у тому числі до 20 автомобільних фур та понад 130 пасажирів. Час у дорозі від Єйська до Маріуполя становитиме близько чотирьох годин.

У базі суден-порушників кримських санкцій від Blackseanews за 2018 рік вказано, що судно базувалося у Керчі та займалося перевезенням військ.

На сайті «Оборонлогистики» зазначено, що крім Чорного моря, вона займається перевезеннями в акваторіях Середземного, Балтійського, Білого, Баренцевого, Карського, Чукотського, Охотського та інших морів.

Нагадаємо:

  • 27 липня у Херсоні окупанти перекрили рух по Антонівському мосту, який отримав суттєві пошкодження після нічної атаки Збройних сил України.
  • Крім Антонівського автомобільного мосту в окупованому Херсоні, Збройні сили України в ніч на 27 липня вразили і залізничний міст, розташований трохи вище за течією Дніпра.

***

О 4 годині ранку 24 лютого 2022 року президент рф Володимир Путін заявив про проведення «спеціальної військової операції» на окупованому Донбасі. росія завдала ракетних ударів по території України і розпочала пряме повномасштабне вторгнення на чотирьох напрямках. Збройні сили України дають відсіч ворогові, план бліцкрігу — захопити Київ за два-три дні — провалився, російська армія відступила від столиці. Російські військові вчиняють тисячі воєнних злочинів та злочинів проти людяності на всій території України.

Центр журналістських розслідувань веде щоденну хроніку Війна росії проти України на всіх майданчиках: YouTube, Facebook, Telegram, Twitter

Інформаційна агенція “Центр журналістських розслідувань”
Kyiv Kyiv Ukraine