ЧФ рф заборонив компанії, через яку в Україні судять Медведчука, бурити свердловини на ділянці Глибока біля Криму

Новини

Російська компанія «Новые проекты», через діяльність якої нардепа Віктора Медведчука в Україні судять за державну зраду, не розпочала буріння і видобуток з української газоносної ділянки Глибока Прикерченського шельфу біля окупованого Криму. Це сталося через заборону командування Чорноморського флоту рф. Вона з’явилась у серпні 2021 року, але відомо про це стало тільки зараз – із матеріалів судової справи від 20 липня 2022 року, яка розглядалася в Арбітражному суді Москви.

Про це повідомляють журналісти програми «Схеми» (проєкт Радіо Свобода).

ТОВ «Новые проекты» звернулася із позовом до компанії АТ «СКИК», яка мала виконати роботи із будівництва свердловини на ділянці «Глибока», із вимогою повернути аванс у розмірі 36,7 мільйона рублів.

Договір між цими компаніями був підписаний 1 липня 2021 року. 27 липня АТ «Скик» отримав авансовий платіж від ТОВ «Новые проекты» у розмірі 36,5 мільйона рублів, однак роботи з буріння не розпочалися.

Відповідно до матеріалів справи, цьому завадив лист від 18 серпня 2021 року від командувача Чорноморського флоту рф адмірала Ігоря Осіпова № 46/324 про «відмову Командування Чорноморського флоту рф у погодженні проведення бурових робіт із будівництва свердловини, у строки, передбачених проектом, з посиланням на випадки заходу іноземних військових кораблів, що почастішали, та іншими провокаційними діями іноземних держав в районі Кримського півострова, а також збільшеною інтенсивністю заходів бойової підготовки флоту».

Українська прокуратура офіційно інкримінує Вікторові Медведчуку дії щодо цього захопленого кримського родовища. Факти про це були вперше оприлюднені в журналістському розслідуванні «Схем» у жовтні 2018 року.

Тоді журналісти встановили, що в окупованому росією Криму підводну ділянку Глибока нафтогазового родовища у Чорному морі віддали приватній компанії «Новые проекты», директор якої є бізнес-партнером родини Віктора Медведчука.

«Схеми» дослідили структуру власності російської фірми «Новые проекты», якій у 2016 році голова уряду російської федерації Дмитро Медведєв особистим розпорядженням видав ліцензію на розробку та видобуток вуглеводнів з окупованого чорноморського родовища, а також – ділові зв’язки її директора Антона Дорноступа.

З’ясувалося, що Антон Сергійович Дорноступ – єдиний власник фірми «Главнефтесервис», яка на 100 відсотків володіє «Новыми проектами», і в якій він є директором. Водночас Дорноступ є співзасновником декількох російських компаній, які, згідно з російськими реєстрами, пов’язані з родиною Віктора Медведчука.

Через пів року після виходу розслідування «Новые проекты» потрапили під дію санкцій США.

11 травня 2021 року СБУ оприлюднила записи телефонних розмов. На них чоловік з голосом, схожим на голос Медведчука, обговорює з чоловіком, голос якого схожий на голос тодішнього заступника голови уряду рф Дмитра Козака, можливість отримання документів на родовище компанією «Новые проекты».

Віктор Медведчук публічно відкидав звинувачення і називав їх «необґрунтованими» та «бездоказовими».

Нагадаємо:

  • Віктор Медведчуку та його партнеру нардепу Тарасу Козаку українські правоохоронці повідомили підозри у скоєнні державної зради та порушенні законів та звичаїв війни, тобто воєнного злочину – розкрадання національних активів на окупованій території Криму. ЦЖР у розслідуванні Глибока пастка у справі Медведчука писав про слабку ланку справи Медведчука. Це епізод із отриманням компанією «Новые проекти» ліцензії рф на видобуток вуглеводнів на ділянці Глибока на захопленому росією шельфі Чорного моря та передачу окупантам документації на родовище. Як показало розслідування, буріння першої свердловини мало розпочатися 2021 року, причому, із залученням вкрадених в Україні самопідйомних бурових установок (СПБУ) та суден флоту «Чорноморнафтогазу». Проте слідство не зважило на дуже важливі обставини, які можуть розвалити справу.