Близько 10% працівників культури Херсона стали колаборантами. Сторожа окупанти призначили «директором» театру

Новини
Євген Гамаюнов
Гамаюнов Євген, колаборант Фото: teatrkulisha.org

Приблизно 10% співробітників закладів культури Херсона перейшли на бік російських загарбників. Вони беруть участь в їхніх пропагандистських відеосюжетах, розважають дітей на різноманітних заходах, співають на концертах на честь якихось незрозумілих свят і «очолюють» захоплені російськими військовими музичні школи, бібліотеки, театри.

Центру журналістських розслідувань повідомила про це начальниця управління культури Херсонської міської ради Світлана Думинська.

За її словами, переважна більшість працівників культури Херсона не погодились співпрацювати з ворогом. Тож загальна кількість колаборантів серед них виявилась невеликою – біля 10%. Чи не найвідомішою зрадницею стала народна артистка України, провідна артистка Херсонського академічного музично-драматичного театру імені Миколи Куліша Рубльова Ружена Анатоліївна, 3 квітня 1967 року народження. Саме її окупанти 29 серпня призначили «керувати» одразу двома захопленими херсонськими музичними школами – №1 та №3. 

Ружена Рублева

Ружена Рубльова, колаборантка Фото: соцмережі

«Знаю, що багатьох херсонців це шокувало. Бо вони бачили її багато разів на сцені, в українських національних костюмах, чули її виконання українських пісень. Але вони ж не бачили, ким вона є в «звичайному» житті. Я відчувала, що вона не щира і намагалась не запрошувати на міські заходи. Так, на жаль, поводили й деякі інші артисти – на сцені вони одягали дуже гарні маски, а поза сценою були зовсім іншими людьми, які мають далеко не патріотичну позицію», – сказала Світлана Думинська.

З усіма зрадниками заклади культури Херсона зараз припиняють трудові відносини і позбавляють їх українських зарплат до закінчення дії або скасування воєнного стану. З того ж таки театру імені Куліша звільнили колаборанта, заслуженого артиста України Гамаюнова Євгена Миколайовича, 27 липня 1980 р. н.

Євген Гамаюнов

Гамаюнов Євген, колаборант  Фото: соцмережі

Евгений Гамаюнов

Гамаюнов Євген, колаборант Фото: 0552.ua

Також серед них – художниця-гримерка Швець Ганна Володимирівна, сторож Шелудько Валерій Андрійович, якого окупанти призначили на посаду «директора» театру.

Валерій Шелудько

Валерій Шелудько, колаборант  Фото: соцмережі

Призупинені трудові відносини з бібліотекаркою херсонської Центральної міської бібліотеки ім. Лесі Українки Діденко Анастасією Дмитрівною, бібліотекарками Центральної дитячої бібліотеки Бойчук Іриною Олексіївною і Коструб Едітою Анатоліївною та з заступницею директора Херсонської централізованої бібліотечної системи, яку окупанти призначили її «директоркою» Ткаченко Наталією Борисівною. Остання була депутаткою Херсонської облради шостого скликання (2010-2015 роки) від нині забороненої Комуністичної партії України.

В Херсонській музичній школі №3 трудові відносини призупинили з викладачами Рязановою Тетяною Іванівною, Бічуєвим Яковом Миколайовичем, Дзюбій Ніною Юріївною, Степанюк Олександрою Степанівною, Григор’євою Ольгою В’ячеславівною, Іванчук Тетяною Павлівною, Савченко Ольгою Миколаївною, Бондаренком Ігорем Михайловичем, Савельєвою Мариною Володимирівною, Тесленком Олегом Борисовичем, Полєвіковим Ігорем Олексійовичем і заступницею директора школи Жарковою Алефтиною Іванівною. 

Як уточнила Світлана Думинська, всі вони підозрюються в співпраці з окупантами, всі вони давно не виходять на зв’язок з керівництвом, не відповідають на телефонні дзвінки, повідомлення і продовжують перебувати в тимчасово окупованому місті. 

«Окупанти постійно говорять, що українська влада «всіх кинула напризволяще». Але це – відверта брехня. Співробітники закладів культури Херсона станом на 30 серпня отримали зарплату і відпускні. Натомість загарбники тільки й роблять, що тероризують наших працівників: влаштовують репресії, викликають їх «на килим», відбирають майно громади, вдираються до приміщень і примушують переходити на якісь незрозумілі «російські стандарти» роботи”, – прокоментувала Світлана Думинська.

Як повідомляв ЦЖР, 14 з 22 викладачів Каховської школи мистецтв виявились зрадниками. Вони активно співпрацюють з російськими окупантами, примушують батьків віддавати їм на «навчання» своїх дітей і готуються їхати на «курси з підвищення кваліфікації» до окупованого Криму.

Матеріал створений за підтримки Ради Європи. Погляди, викладені в ньому, є відповідальністю його авторів і можуть не співпадати з офіційною політикою Ради Європи.

***

О 4 годині ранку 24 лютого 2022 року президент рф Володимир Путін заявив про проведення «спеціальної військової операції» на окупованому Донбасі. росія завдала ракетних ударів по території України і розпочала пряме повномасштабне вторгнення на чотирьох напрямках. Збройні сили України дають відсіч ворогові, план бліцкрігу — захопити Київ за два-три дні — провалився, російська армія відступила від столиці. Російські військові вчиняють тисячі воєнних злочинів та злочинів проти людяності на всій території України.

Центр журналістських розслідувань веде щоденну хроніку Війна росії проти України на всіх майданчиках: YouTubeFacebook, TelegramTwitter