З чотирнадцяти шкіл Голопристанської громади Херсонщини окупанти змогли відкрити лише три

На Херсонщині з чотирнадцяти шкіл Голопристанської територіальної громади Скадовського району російські окупанти змогли відкрити лише три. Не можуть вони похвалитися й достатньою кількістю учнів та вихованців у дитсадках. Водночас місцеві жителі продовжують масово виїжджати на підконтрольну українську територію.

Колаборанти піднімають прапор РФ на подвір'ї Голопристанського ліцею №1, Фото: соцмережі

Центру журналістських розслідувань про це повідомила заступниця голови Голопристанської громади Світлана Лінник.

Представники окупаційної «влади» Голої Пристані заявили, що змогли набрати 750 дітей до захоплених ними шкіл. Однак на оприлюднених ними фото і відео можна було побачити лише кілька десятків якихось учнів.

«Нам відомо, що з 14 навчальних закладів вони змогли відкрити ліцеї №1 і №2 в Голій Пристані та Новозбур’ївський ліцей. Однак замість навчального процесу там створили лише його імітацію. Достатньої кількості вчителів, які б могли навчати дітей бодай за якимись навчальними програмами нема. Тому, приміром, у Голопристанському ліцеї №2 вони змогли запустити лише два класи. Кепські справи у окупантів і з набором дітей до дошкільних закладів. Вони відкрили дитсадок №1 у Голій Пристані. Це великий заклад, у ньому одночасно може перебувати 350 дітей. Але окупанти змогли набрати там лише 11 вихованців», – сказала Світлана Лінник.

Світлана Лінник, заступниця голови Голопристанської громади Фото: Олег Батурін

За її словами, серед працівників навчальних закладів виявилось дуже мало колаборантів. Тому окупантам довелося шукати так званих вчителів і вихователів десь в інших громадах.

За даними ЦЖР, «директором» Голопристанського ліцею №1 окупанти призначили Пирога Григорія Васильовича. Він не має відповідної освіти і ніколи не працював у навчальних закладах. Сам він проживає у Старій Збур’ївці, зареєстрований там ФОПом і займається оптовою торгівлею рибою і раками.

Григорій Пирог, колаборант, Фото: скріншот відео пропагандистів РФ

В Новозбур’ївському ліцеї окупанти призначили «директором» місцевого вчителя біології, фізики і астрономії Бурлакова Олега Сергійовича. Сприяла в підборі всіх цих «кадрів» інша колаборантка – Лосєва Зоя Миколаївна. Колись вона очолювала відділ освіти, культури, молоді та спорту колишньої Голопристанської райдержадміністрації, а нині працює «начальницею відділу освіти» вже в окупаційній «адміністрації».

Олег Бурлаков, колаборант, Фото: скріншот відео пропагандистів РФ

Як розповіли мешканці Голої Пристані, окупанти погрозами змушують батьків віддавати своїх дітей до захоплених ними навчальних закладів. Через це багато людей виїжджають на підконтрольну українську територію. За словами заступниці голови громади Світлани Лінник, лише з одної Голої Пристані вже виїхало до 85% жителів. Водночас на підконтрольній території вже розпочатий навчальний процес. Зараз у дистанційній формі з громади навчається біля 1,5 тисячі дітей.

Як повідомлялось, голову Голопристанської територіальної громади російські окупанти викрали ще 28 березня. Досі про його долю і місце перебування нічого не відомо.

Матеріал створений за підтримки Ради Європи. Погляди, викладені в ньому, є відповідальністю його авторів і можуть не співпадати з офіційною політикою Ради Європи.

***

О 4 годині ранку 24 лютого 2022 року президент РФ Володимир Путін заявив про проведення «спеціальної військової операції» на окупованому Донбасі. Росія завдала ракетних ударів по території України і розпочала пряме повномасштабне вторгнення на чотирьох напрямках. Збройні сили України дають відсіч ворогові, план бліцкрігу — захопити Київ за два-три дні — провалився, російська армія відступила від столиці. Російські військові вчиняють тисячі воєнних злочинів та злочинів проти людяності на всій території України.

Центр журналістських розслідувань веде щоденну хроніку Війна росії проти України на всіх майданчиках: YouTubeFacebook, TelegramTwitter

Інформаційна агенція “Центр журналістських розслідувань”
Kyiv Kyiv Ukraine