«Не хочуть помирати». Майже 335 тисяч росіян підписали петицію проти мобілізації Путіна на війну в Україні

Новини
петиция

Станом на 22 вересня майже 335 тисяч росіян підписали петицію проти часткової мобілізації, указ про яку підписав президент РФ Володимир Путін.

Автори петиції пишуть:

«21 вересня 2022 року Володимир Путін оголосив про початок часткової мобілізації по всій Росії. Заклику на військову службу підлягатимуть лише ті громадяни, які перебувають у запасі і, перш за все, ті, хто проходив службу в лавах збройних сил, має певні військово-облікові спеціальності.

Ми, громадяни Росії, жінки та чоловіки, виступаємо проти загальної та часткової мобілізації. Законних підстав, виважених та аргументованих причин для її оголошення президент Володимир Путін не має і не може бути.

У поточній ситуації невизначеності ми не готові наражати ні моральну, ні моральну, ні фізичну небезпеку чоловіків нашої країни – братів, синів, чоловіків, батьків і дідів.

Ця петиція буде актуальна в період проведення Спеціальної військової операції на території України, аж до її завершення».

Через брак особового складу російської армії для війни проти України президент РФ Володимир Путін підписав указ про часткову мобілізацію в Росії. Заходи щодо реалізації указу розпочинаються з 21 вересня. Російський міністр оборони Сергій Шойгу повідомив, що в рамках часткової мобілізації призовуть 300 тисяч резервістів. За його словами, набір не буде здійснено у рамках разової акції. Мобілізація торкнеться 1,1% загального мобілізаційного ресурсу.

Як повідомлялося, 20 вересня Держдума РФ одноголосно ухвалила у другому та третьому читаннях законопроєкт, який вводить до Кримінального кодексу РФ такі поняття як «мобілізація», «військовий стан» та «воєнний час».

***

О 4 годині ранку 24 лютого 2022 року президент РФ Володимир Путін заявив про проведення «спеціальної військової операції» на окупованому Донбасі. Росія завдала ракетних ударів по території України і розпочала пряме повномасштабне вторгнення на чотирьох напрямках. Збройні сили України дають відсіч ворогові, план бліцкрігу — захопити Київ за два-три дні — провалився, російська армія відступила від столиці. Російські військові вчиняють тисячі воєнних злочинів та злочинів проти людяності на всій території України.

Центр журналістських розслідувань веде щоденну хроніку Війна росії проти України на всіх майданчиках: YouTubeFacebook, TelegramTwitter