Як кримчанам уникнути російської мобілізації – пам’ятка

Новини
мобилизация

Регіональний центр прав людини ще на початку вторгнення підготував для кримчан спеціальну пам’ятку із рекомендаціями, як можна уникнути російської мобілізації. Вона актуальна й досі.

Про це пише Аналітичний портал регіонального центру прав людини Кримський прецедент.

«На тлі провалів на фронті та величезних втрат серед російських військових, Володимир Путін оголосив про початок часткової мобілізації. Так, прихована мобілізація велася і до цього, але тепер війна стала «примусовою» для дуже широкої категорії осіб, в тому числі — мешканців тимчасово окупованих українських територій, включно з Кримом.

Оскільки РФ здійснює ефективний контроль над окупованим півостровом, він також підпадає під призов. В Криму окупантами вже створено “штаб часткової мобілізації”. Це означає, що на війну проти України російське керівництво буде примусово відправляти українців, які опинилися під вимушеною окупацією.

Виходить патова ситуація. З одного боку — воювати проти України, вбивати або самому загинути, з іншого — нести кримінальну відповідальність з величезними строками ув’язнення за ухилення від мобілізації. Ми вважаємо, що негативні наслідки від участі в бойових діях проти України значно переважають можливі наслідки кримінальної відповідальності», – пишуть правозахисники.

«Користуйтеся цими рекомендаціями! Ділиться пам’яткою з родичами та знайомими! Допомагайте один одному і не допустіть своєї мобілізації у лави армії рф!», – йдеться в повідомленні.

pamiatka-dlia-pryzovnykiv-Krymu

Через брак особового складу російської армії для війни проти України президент РФ Володимир Путін підписав указ про часткову мобілізацію в Росії. Заходи щодо реалізації указу розпочинаються з 21 вересня. Російський міністр оборони Сергій Шойгу повідомив, що в рамках часткової мобілізації призовуть 300 тисяч резервістів. За його словами, набір не буде здійснено у рамках разової акції. Мобілізація торкнеться 1,1% загального мобілізаційного ресурсу.

Як повідомлялося, 20 вересня Держдума РФ одноголосно ухвалила у другому та третьому читаннях законопроєкт, який вводить до Кримінального кодексу РФ такі поняття як «мобілізація», «військовий стан» та «воєнний час».

Опубліковано повний список українських захисників та іноземців, яких вдалося обміняти з РФ. 215 українських захисників, серед них 10 іноземців, обміняли на кума Путіна Віктора Медведчука і 55 російських військових.

***

О 4 годині ранку 24 лютого 2022 року президент РФ Володимир Путін заявив про проведення «спеціальної військової операції» на окупованому Донбасі. Росія завдала ракетних ударів по території України і розпочала пряме повномасштабне вторгнення на чотирьох напрямках. Збройні сили України дають відсіч ворогові, план бліцкрігу — захопити Київ за два-три дні — провалився, російська армія відступила від столиці. Російські військові вчиняють тисячі воєнних злочинів та злочинів проти людяності на всій території України.

Центр журналістських розслідувань веде щоденну хроніку Війна росії проти України на всіх майданчиках: YouTubeFacebook, TelegramTwitter