В окупантів на ходу лише один пором через Керченську протоку

В окупантів на ходу лише один пором "Лаврентій» у робочому стані, який може ходити через Керченську протоку. Влада РФ не подумала про загрозу Керченському мосту і розпродала майно поромної переправи. 

Керченська паромна переправа Фото: crimeaports.ru

Про це повідомив екс«міністр» транспорту Криму Анатолій Цуркін.

«Оператор поромної переправи «Морська дирекція» всі ці роки планово розпродавала майно за непотрібністю. Частину майна було передано до Кримських морських портів, частину реалізовано. Керівництво Морської дирекції всі ці роки отримувало зарплату близько 200к (тисяч рублів, – ред.) і особливо не напружувалося. Робота мрії», – написав він у своєму телеграм-каналі.

За словами Цуркіна, з початком повномасштабної війни РФ проти України «при підвищенні рівня терористичної небезпеки ніхто навіть не подумав про приведення поромної переправи в бойову готовність».

Цуркін зазначив, що комерційні пороми, які раніше працюють на Керченській переправі, давно залишили акваторію.

«У регіоні залишилися за фактом 4 судна. Два невеликі пороми Кримських морських портів, яких багато разів хотіли вже списати, але яким дивом вони вціліли. І два грецькі пороми Лаврентій і Марія. На ходу за фактом лише Лаврентій, який вранці прийшов у рибний порт Керчі. За інформацією портовиків, пором Марія не зможе вийти в найближчому майбутньому, судно вимагає ремонту», – повідомив він.

Як йдеться в статті ЦЖР Міф про «непотопляємий авіаносець Крим» остаточно згорів у пожежі на Керченському мосту, Анатолій Цуркін – протеже «глави Криму», колаборанта Сергія Аксенова – злетів з посади «міністра транспорту Криму» і був засуджений за сприяння сімейному бізнесу при перевезеннях паромами Керченської переправи. Цуркін успішно промишляє на окупованому півдні вантажними перевезеннями. Зерно, бітум, пальне, продукти – все що завгодно у будь-якій кількості («Коли мене питають, скільки фур я можу надати, я питаю – а скільки треба?»).

1 жовтня 2018 року були зняті обмеження для проїзду вантажних фур по Керченському мосту, який з’єднав окупований Крим з Краснодарським краєм РФ. До цього часу по мосту дозволявся рух тільки легкового та громадського транспорту, а  вантажівки доставлялися з РФ в окупований Крим на вантажних автомобільних поромах.

Як повідомлялось, міст через Керченську протоку Росія почала будувати після анексії Криму в квітні 2015 року. Генпідрядник будівництва мосту – компанія «Стройгазмонтаж» росіського мільярдера Аркадія Ротенберга.

15 травня 2018 року за участі президента РФ Володимира Путіна відбулося відкриття автодорожньої частини Керченського мосту. Автомобільний рух легкового та громадського транспорту по мосту з боку Краснодарського краю РФ і окупованого Криму було запущено 16 травня.

31 липня ЄС ввів санкції проти шести російських компаній, які беруть участь в будівництві Росією Керченського мосту. Обмежувальні заходи введені, зокрема, проти компаній Аркадія Ротенберга – ВАТ «Мостотрест», ТОВ «Стройгазмонтаж» і ТОВ «Стройгазмонтаж – Міст» («СГМ-Міст»).

  • О 06:50 ранку 8 жовтня російські ЗМІ повідомили про «масштабну пожежу» на Керченському мості в окупованому Криму.
  • У мережі розповсюджується відео пожежі на Керченському мосту в окупованому РФ Криму.
  • Окупанти скаржаться на «українських вандалів», яки «пошкодили» Керченський міст.
  • Рух Керченським мостом повністю зупинений, на АЗС півострова величезні черги.
Інформаційна агенція “Центр журналістських розслідувань”
Kyiv Kyiv Ukraine