ЄС ввів санкції проти шести компаній, які будували Керченський міст

Новини
Будівництво Керченського мосту Фото: most.life

Євросоюз ввів санкції проти шести російських компаній, які беруть участь в будівництві Росією Керченського моста, який з’єднав окупований Крим з Краснодарським краєм РФ. Обмежувальні заходи введені, зокрема, проти компаній російського олігарха Аркадія Ротенберга – ВАТ «Мостотрест», ТОВ «Стройгазмонтаж» і ТОВ «Стройгазмонтаж – Міст» («СГМ-Міст»).

Відповідне рішення опубліковано на сайті Ради ЄС у вівторок, 31 липня, повідомляє Центр журналістських розслідувань.

«Рада додав шість суб’єктів в список компаній, які підпадають під обмежувальні заходи через дії, що підривають або загрозливих територіальної цілісності, суверенітету і незалежності України», – йдеться в повідомленні.

Згідно з рішенням ЄС, з 31 липня європейські обмежувальні заходи діють проти трьох компаній російського олігарха Аркадія Ротенберга, який вже перебуває під санкціями ЄС, – ВАТ «Мостотрест» і ТОВ «Стройгазмонтаж», які отримали держконтракт на будівництво моста, а також ТОВ «Стройгазмонтаж – Міст» («СГМ-Міст»), дочірнього підприємства ТОВ «Стройгазмонтаж», створеного для управління проектом будівництва мосту. Ці компанії вже знаходяться під санкціями США.

Крім того санкції ЄС введені проти АТ «Інститут Гіпростроймост – Санкт-Петербург», АТ «Суднобудівний завод «Залив» (Керч, Крим), яке брало участь у будівництві нової залізниці до Керченській мосту, і вологодське АТ «ВАД», яке є основним підрядником будівництва траси «Таврида» в окупованому Криму, дороги через Керченський міст і під’їзних шляхів до нього.

«Своїми діями вони підтримали консолідацію російського контролю над незаконно анексованим Кримським півостровом, що, в свою чергу, ще більше підриває територіальну цілісність, суверенітет і незалежність України», – заявили в ЄС.

Обмежувальні заходи полягають в замороження активів в Євросоюзі, що належать цим суб’єктам, крім того, особи і організації в ЄС не можуть надавати їм фінансові послуги.

Як повідомлялось, міст через Керченську протоку Росія почала будувати після анексії Криму в квітні 2015 року. Генпідрядник будівництва мосту – компанія «Стройгазмонтаж» росіського мільярдера Аркадія Ротенберга.

15 травня 2018 року за участі президента РФ Володимира Путіна відбулося відкриття автодорожньої частини Керченського мосту. Автомобільний рух легкового та громадського транспорту по мосту з боку Краснодарського краю РФ і окупованого Криму було запущено 16 травня.

В Євросоюзі заявили, що будівництво Росією Керченського мосту в окупований Крим без згоди Києва є черговим порушенням суверенітету і територіальної цілісності України.

США засудили будівництво Росією і часткове відкриття Керченського мосту між Краснодарським краєм РФ і окупованим Кримом без дозволу України, заявивши, що РФ продовжує порушувати міжнародне право.

Нагадаємо, 1 вересня 2016 року Мінфін США розширив санкції проти фізичних та юридичних осіб за причетність до окупації українських територій і діяльність в анексірованном Криму. Під секторальні санкції США потрапили близько 100 російських компаній, в тому числі до списку включеніпідприємства і компанії, які беруть участь в будівництві Керченського мосту в порушення міжнародного морського права, серед них і ТОВ «СГМ-Міст» – дочірнє підприємство компанії «Стройгазмонтаж», засноване спеціально для управління проектом будівництва мосту.

18 червня Рада Європейського союзу продовжила заборону на інвестиції в економіку окупованого Криму ще на рік – до 23 червня 2019 року. 5 липня Рада ЄС продовжила на шість місяців – до 31 грудня 2018 року – економічні санкції проти Росії за її дії, що дестабілізують ситуацію в Україні.