У школах Нижньосірогозької громади на Херсонщині окупанти набрали лише чотирьох учнів і не змогли розпочати навчальний рік

Новини
Фото з соцмережі

Провальним виявився новий навчальний рік для окупаційної адміністрації Нижньосірогозької громади Генічеського району на Херсонщині. Місцеві гауляйтери змогли знайти «директорів» лише для трьох закладів загальної середньої освіти з 14, які діють на території селищної ради. Але й до них вони змогли набрати лише чотирьох учнів. Почати навчальний рік вони попервах обіцяли з 15 вересня, але тепер перенесли його на 15 листопада.

Центру журналістських розслідувань про це повідомили жителі Нижньосірогозької громади.

За їхніми словами, найбільш активним серед місцевих колаборантів-освітян виявився вчитель фізики та інформатики Верхньосірогозького ліцею Войтенко Валентин Павлович, 11 лютого 1968 року народження. Саме його окупанти призначили «директором» цього навчального закладу. Але набрати учнів і сформувати вчительський колектив йому так і не вдалось.

Колаборант Валентин Войтенко (в центрі) Фото: nsirogozy.city

«Войтенко відомий також як воїн-«інтернаціоналіст». З перших місяців окупації він почав тероризувати своїх колег-вчителів, схиляти їх до співпраці. Він пропонував гауляйтеру Нижньосірогозького «району» Петру Збаровському повністю «вирубити» інтернет, аби діти не могли навчатися онлайн в інших школах. Але окупанти вирішили цього не робити, бо тоді б вони самі залишилися без інтернету. До речі, Верхні Сірогози завжди були «червоними» і мали прокомуністичні настрої. У місцевому ліцею донедавна всі предмети викладали російською. Однак навіть тут Валентину Войтенку не вдалося знайти достатню кількість зрадників, щоб відкрити заклад», – розповіли місцеві жителі.

Окупанти знайшли «директорів» ще в двох закладах загальної середньої освіти – Нижньосірогозькому і Новоолександрівському ліцеях. Перший «очолила» Величко Оксана Володимирівна, 20 вересня 1985 р. н., а в другому впроваджувати «російські навчальні програми» погодилась сама директорка ліцею Видра Олена Михайлівна. Проте набрати вдалося лише чотирьох учнів – до Нижньосірогозького ліцею.

Колаборантка Олена Видра, Фото: скріншот відео

Всю провину за зрив навчального року «заступниця начальника відділу освіти» окупаційної адміністрації Генічеського району, колаборантка Галина Авдєєва переклала «на Україну». Мовляв, наша країна «залякує вчителів» і не дає можливості дітям навчатися. Але це цілковита неправда, адже школи Нижньосірогозької громади ще в вересні розпочали навчальний процес у дистанційному форматі за українськими програмами. Причому, в них навчаються навіть діти місцевих колаборантів, які не захотіли віддавати їх до захоплених шкіл, де обіцяють запровадити якусь нікому не зрозумілу «російську навчальну програму».

«Одразу ж після свого призначення гауляйтер Нижніх Сірогоз Петро Збаровський пообіцяв відкрити школи. Навіть привозив якихось людей з Генічеська і Новотроїцького, щоб вони допомогли організувати «навчальний процес». Він призначив якусь нікому не відому «начальницю» відділу освіти, яка нещодавно кудись втекла з території громади разом зі своєю матір’ю. Разом із окупантами вони викрадали керівника нашого селищного управління освіти, але переконати людей в свої «гарні наміри» так і не змогли», – сказали мешканці Нижніх Сірогоз.

Колаборант Анатолій Шокарєв Фото: nsirogozy.city

Колаборанти від освіти допомагали окупантам у проведенні «референдуму» з «приєднання» Херсонської області до РФ. Але більшість місцевих жителів про проведення «голосування» навіть не чули. За їхніми словами, в багатьох селах жодних представників «референдуму» взагалі не бачили. Найбільша дільниця працювала лише в будинку культури в Нижніх Сірогозах, а ледь не основними учасниками «голосування» крім працівників окупаційної адміністрації “району” виявились знайомі і друзі голови місцевої організації ветеранів війни та праці, колишнього селищного голови Нижніх Сірогоз Шокарєва Анатолія Михайловича

«Саме Шокарєв привів на «виборчу дільницю» якихось стариків. На тому все й закінчилося», – розповіли жителі селища.

Як повідомляв ЦЖР, 4 серпня голова окупаційної адміністрації Херсонщини Володимир Сальдо представив гауляйтера неіснуючого Нижньосірогозького району. Ним став голова сусідньої Новотроїцької селищної територіальної громади Збаровський Петро Миколайович, 23 травня 1964 року народження.

Матеріал створений за підтримки Ради Європи. Погляди, викладені в ньому, є відповідальністю його авторів і можуть не співпадати з офіційною політикою Ради Європи.

***

24 лютого 2022 року президент РФ Володимир Путін заявив про проведення «спеціальної військової операції» на окупованому Донбасі. Росія завдала ракетних ударів по території України і розпочала пряме повномасштабне вторгнення на чотирьох напрямках. Збройні сили України дають відсіч ворогові, план бліцкрігу — захопити Київ за два-три дні — провалився, російська армія відступила від столиці. Російські військові вчиняють тисячі воєнних злочинів та злочинів проти людяності на всій території України.

Центр журналістських розслідувань веде щоденну хроніку Війна Росії проти України на всіх майданчиках: YouTubeFacebook, TelegramTwitter