Під час удару ЗСУ по Антонівському мосту загинули пропагандисти «Таврии»

Новини
Автомобіль, в якому їхали пропаганлисти через Антонівський міст під час обстрілу. Фото: пропагандистське джерело

У ніч на 21 жовтня внаслідок удару ЗСУ по Антонівському мосту загинули та поранені співробітники окупаційної адміністрації у Херсоні, які працюють у пропагандистському інформаційному ресурсі «Таврия». Так звані «журналісти» їхали у вкраденій машині Суспільного, завантаженій, зокрема, награбованим майном.

Про це повідомляють підконтрольні російським окупантам інформаційні ресурси, пише Центр журналістських розслідувань.

Як пише росіянин Олександр Малькевич, який на окупованій частині Запорізької та Херсонської областей керує пропагандистськими медіа на базі місцевих телеканалів, внаслідок удару по Антонівському мосту загинув режиссёр ТРК «Таврия», росіянин Олег Клоков.

Раніше він працював у московському уряді та на каналах «Москва 24», «Першому каналі» та «Russia Today». У жовтні він приїхав до Херсона, щоб допомагати окупантам запустити мовлення пропагандистського каналу «Таврія».

Олег Клоков, російський пропагандист. Фото: РИА Новости Крым

Малькевич повідомляє, що загалом загинули чотири людини, з яких двоє були співробітниками окупаційного телеканалу.

Колаборант Кирило Стремоусов в ефірі «Крим24» розповів, що тяжко поранено оператора ТРК «Таврія» Руслана Воскресенського, кореспондента Костянтина Мочара, а також журналістку Владу Луговську.

Автомобіль, в якому їхали пропаганлисти через Антонівський міст під час обстрілу. Фото: пропагандистське джерело

Журналіст Рустам Авдєєв, написав у facebook, що бачить на фото свої речі, які зберігалися у нього в кабінеті в будівлі філії Суспільного.

«А «патамуша нільзя пі#діть чужие вещі». Ота синя коробка — з мого кабінету. Судячи з усього — вся машина забита награбованим, як і сама газелька вкрадена у філії Суспільного в Херсоні.

Менеджер херсонської філії Суспільного Михайло Сваричевський припускає, що росіяни та місцеві колаборанти хотіли втекти з Херсона у зв’язку з так званою «евакуацією».

«Ми не маємо доступу до наших приміщень на окупованій території, тому не можемо точно сказати про те, що там залишилося, а що вже вивезено. Але наші працівники впізнали на фото автомобіля свою коробку з персональними речами. Можу сказати, що це точно мікроавтобус філії, який до 24 лютого стояв на задньому дворі. Я припускаю, що пропагандисти хотіли виїхати на лівий берег з викраденим майном, оскільки знають, що у Херсоні на них вже нічого хорошого не чекає».

У Збройних силах України підтвердили удар по Антонівському мосту. Однак заперечують, що могли постраждати цивільні. Про це повідомила керівниця об’єднаного пресцентру ОК «Південь» Наталія Гуменюк в ефірі телемарафону.

Вона наголосила, що українські військові не стріляють по об’єктах критичної інфраструктури на ураження та не стріляють по мирних населених пунктах і цивільних.

«Те, що на мосту в цей час не може бути цивільних, стверджують і самі окупанти, бо це комендантська година, і дуже суворих заходів вживають щодо тих, хто її може порушити. Цивільних там не було», — сказала Гуменюк.

Центр журналістських розслідувань розповідав про створення у Херсоні підконтрольної окупантам інформаційної сміттярки «Таврия» на базі захопленої філії Суспільного. А також про те, що через нестачу професійних кадрів загарбники запрошують до себе на роботу неповнолітніх. Поранена Влада Луговська — 17-річна дівчина, яка одна з перших приєдналася до команди пропагандистів у Херсоні.

Детальніше дивіться у блозі Микити Панасенка «Солдати інформаційних військ Росії: «Таврия».

Нагадаємо:

  • Створення пропагандистських медіа на окупованому півдні курує друг Пригожина Олександр Малькевич.

***

Сьогодні 240-й день опору України повномасштабному вторгненню військ Росії. Військові РФ вчиняють тисячі воєнних злочинів, злочинів проти людяності та терактів по всій території України.

Центр журналістських розслідувань веде щоденну хроніку Війна Росії проти України на всіх майданчиках: YouTube, Facebook, Telegram, Twitter