Створення пропагандистських медіа на окупованому півдні курує друг Пригожина Малькевич

Новини
Малькевич
Олександр Малькевич, куратор пропагандистських медіа на окупованій території Запорізької та Херсонської областей Фото: пропагандистський тг-канал

Росіянин Олександр Малькевич на окупованій частині Запорізької та Херсонської областей займається створенням пропагандистських медіа на базі місцевих телеканалів, які захоплені або віддані окупантам.

Про це повідомляє Центр журналістських розслідувань.

У Херсонській області в приміщенні захопленого приміщення херсонської філії «Суспільного» створено телеканал «Таврия», який запустив Олександр Малькевич. Також росіянин є керівником так званої «медіашколи», де окупанти, в умовах нестачі кадрів, виховують їх для своїх потреб.

У Запорізькій області Малькевич курує канал «ЗаТВ», створений на базі місцевого телеканалу «МТВ+» колаборанта Євгенія Балицького. «Директором» каналу призначено Вадима Іванова, уродженця Новгорода. З 2011 року Іванов працював у Новгородській обласній телекомпанії під керівництвом того ж таки Олександра Малькевича. Наближений до влади — очолює громадську раду при муніципальній адміністрації.

Олександр Малькевич — генеральний директор телеканалу «Санкт-Петербург», член Громадської палати росії. На сайті російської помийки «РИА Новости» за тегом «Малькевич» можна знайти купу публікацій, де він закликає: «разорвать шаблоны восприятия Запада другими странами», переконує, що «Европа плачет и продолжает «есть кактус» — це про нібито неефективність антиросійських санкцій, а тому їх потрібно чимшвидше зняти».

У 2018 році Олександр Малькевич поїхав у Сполучені Штати Америки створювати там нове медіа USA Really. І був успішно затриманий, допитаний співробітниками ФБР, але потім відпущений.

Як писало видання Foreign Policy, затримання відбулося через те, що гроші на запуск нового сайту Малькевичу дала контора «Федеральне агентство новин» Євгена Пригожина – російського бізнесмена, який відомий як «кухар Путіна», він особисто вербує у російських колоніях ув’язнених для терористичного формування ПВК «Вагнер», що бере участь у війні проти України. Помийка пов’язана з російським Агентством інтернет-досліджень, співробітникам якого в США було висунуто звинувачення в рамках розслідування про втручання росії в президентські вибори в США 2016 року.

Детальніше про тих, хто створює пропаганду на окупованій частині Херсонської області, дивіться у блозі Микити Панасенка «Солдати інформаційних військ росії: «Таврия».