СБУ підтвердила затримання президента «Мотор Січі» Богуслаєва за підозрою у роботі на РФ

Новини
Затримання СБУ В'ячеслава Богуслаєва, Запоріжжя 22.10.2022 Фото: t.me/Tsaplienko

Служба безпеки України підтвердила, що затримала президента АТ «Мотор Січ» В’ячеслава Богуслаєва та начальника Департаменту зовнішньо-економічної діяльності цього підприємства за підозрою у колабораційній діяльності та пособництві Росії через незаконне постачання компанією своєї продукції для російської штурмової авіації.

Затриманим повідомили про підозру за ст. 111-1 (колабораційна діяльність) та ст. 111-2 (пособництво державі агресору) ККУ, повідомляє пресцентр СБУ.

«Затримання відбулося в рамках кримінального провадження щодо незаконного постачання з боку «Мотор Січ» товарів військового призначення для російської штурмової авіації. За матеріалами слідства, до оборудки причетне керівництво заводу, розташованого на Запоріжжі. Посадовці діяли у змові з наближеними до Кремля представниками російської корпорації «Ростех», яка є одним із головних виробників озброєнь для ЗС РФ», – розповіли у спецслужбі.

Як зазначили в СБУ, зловмисники налагодили транснаціональні канали незаконного постачання оптових партій українських авіадвигунів до країни-агресора. Отриману продукцію окупанти використовували для виробництва та ремонту російських ударних вертольотів типу: Мі-8АМТШ-ВН «Сапсан»; КА-52 «Алігатор» та Мі-28Н «Нічний мисливець».

«Встановлено, що відповідні зразки армійської авіації загарбники масово застосовували для повномасштабного вторгнення в Україну. Це підтверджено численними фактами знищення цих ворожих бойових вертольотів нашими захисниками. Для обходу встановлених обмежень на торгівлю з рф організатори схеми використовували підконтрольні комерційні структури у трьох країнах Близького Сходу, Європи і Східної Азії. Саме ці компанії відправляли «замовлення» українському виробнику нібито для потреб зарубіжної сторони. Проте після одержання військової продукції «посередники» переправляли її до Росії. Також ворог використовував своїх іноземних спільників для ремонту та обслуговування власної авіатехніки з використанням українських запчастин», – вказали у спецслужбі.

У ході розслідування співробітники Служби безпеки встановили всіх організаторів оборудок, задокументували їх злочинні дії та проводять комплексні заходи для притягнення винних до відповідальності.

Заходи з викриття і блокування правопорушень проводили співробітники Департаменту контррозвідки та Головного слідчого управління СБУ за процесуального керівництва Офісу Генерального прокурора.

В’ячеслав Богуслаєв був народним депутатом V, VI, VII та VIII скликань Верховної Ради, довіреною особою кандидата на посаду президента України Віктора Януковича. До парламенту V, VI, VII скликань обирався від Партії регіонів, у Раді VIII скликання входив до проросійської депутатської групи «Воля народу». Голосував за диктаторські закони 16 січня 2014 року. На парламентських виборах 2019 року на окрузі в Запоріжжі програв кандидату від «Слуги народу».

Як повідомлялось, 22 жовтня у Запоріжжі співробітники СБУ затримали президента АТ «Мотор Січ» В’ячеслава Богуслаєва та начальника департаменту зовнішньоекономічної діяльності підприємства, яких підозрюють у колабораційній діяльності і пособництві Росії.

Нагадаємо:

  • У березні 2021 року РНБО України ухвалила рішення про повернення заводу «Мотор Січ» у державну власність. На такий крок держава зважилася після того, як Богуслаєв продав понад 50% акцій підприємства, які йому належали, китайській Skyrizon Aircraft Holdings Limited за 250 млн доларів.
  • 4 серпня 2020 року група DCH українського олігарха Олександра Ярославського заявила, що спільно з китайськими інвесторами, що представляють Skyrizon Aircraft Holdings Limited, розвиватимуть авіапідприємство «Мотор Січ» і українське авіабудування.
  • 20 листопада АМКУ відхилив заявку DCH Олександра Ярославського і його китайських партнерів Skyrizon про покупку контрольного пакету акцій ПАТ «Мотор Січ».
  • Пов’язаний із китайською армією холдинг цікавили технології створення турбореактивних двигунів для літаків і крилатих ракет для китайської авіаційної промисловості. Проти передачі цих технологій Китаю виступали США.