Рух вантажівок Керченським мостом відкриють не раніше 1 грудня – Мінтранс РФ

Новини
Зруйнований вибухом Керченський міст, 08.10.2022 Фото: AFP

Рух автомобільною частиною Керченського мосту для вантажного автотранспорту відкриють не раніше 1 грудня. Наразі ведуться ремонтні роботи із заміни двох зруйнованих вибухом та двох пошкоджених прольотів мосту. Хоча раніше російський віце-прем’єр Марат Хуснуллін запевняв, що лівою автомобільною смугою мосту, що вціліла після вибуху, вже можуть проїжджати вантажівки вагою до 40 тонн.

Про нові терміни запуску руху вантажівок мостом повідомляє міністерство транспорту РФ.

«Рух вантажного транспорту автомобільною частиною Кримського мосту буде відкрито не раніше 1 грудня поточного року», – йдеться в повідомленні.

При цьому Мінтранс пропонує вантажному автотранспорту для переміщення через Керченську протоку три варіанти маршрутів: альтернативний наземний маршрут через окуповані області України, через Керченську поромну переправу та з перевантаженням на залізничний транспорт.

«У зв’язку зі значним часом очікування для завантаження на пороми, що прямують за маршрутом порт Кавказ – порт Керч, спільним рішенням Мінтрансу Росії, адміністрацій Республіки Крим, Краснодарського краю та структурами транспортної безпеки визначено списки пріоритетних вантажів, які насамперед приймаються до перевезення поромами. Серед таких вантажів товари, що швидко псуються, соціально значущі продовольчі та непродовольчі вантажі, фармацевтична продукція», – заявили в російському міністерстві.

Мінтранс РФ поінформував вантажовідправників про тимчасові обмеження, пов’язані з пріоритетністю перевезень різними маршрутами.

Як зазначається, введені заходи діятимуть до стабілізації ситуації із завантаженням поромів, враховуючи несприятливі погодні умови.

Як повідомлялось, зранку 8 жовтня стався вибух та пожежа на Керченському мосту, який сполучає окупований Крим з Кранодарським краєм РФ. Окупанти поскаржились на «українських вандалів», яки «пошкодили» Керченський міст. Рух Керченським мостом був повністю зупинений

Британська розвідка вважає, що вибух на Керченському мосту, матиме значний вплив на здатність РФ підтримувати свої сили на півдні України.

Президент РФ Володимир Путін і Слідком Росії обвинуватили спецслужби України у нібито підриві Керченського мосту.

Окупанти запустили рух вантажних і пасажирських поїздів Керченським мостом, хоча після вибуху і пожежі на залізничній частині мосту необхідно замінити два прольоти.

18 жовтня російський віце-прем’єр Марат Хуснуллін повідомив, що два зруйновані вибухом і два пошкоджені прольоти автомобільної частини Керченського мосту будуть демонтовані до кінця грудня. За його словами, по лівій автомобільній смузі мосту, яка вціліла після вибуху 8 жовтня, вже можуть проїжджати вантажні автомобілі вагою до 40 тонн.

***

24 лютого 2022 року президент РФ Володимир Путін заявив про проведення «спеціальної військової операції» на окупованому Донбасі. Росія завдала ракетних ударів по території України і розпочала пряме повномасштабне вторгнення на чотирьох напрямках. Збройні сили України дають відсіч ворогові, план бліцкрігу — захопити Київ за два-три дні — провалився, російська армія відступила від столиці. Російські військові вчиняють тисячі воєнних злочинів та злочинів проти людяності на всій території України.

Центр журналістських розслідувань веде щоденну хроніку Війна Росії проти України на всіх майданчиках: YouTubeFacebook, TelegramTwitter