Виведення російських військ із Херсона розпочалось ще 22 жовтня – розвідка Британії

За даними британської розвідки, Росія розпочала процес виведення своїх військ із Херсона ще 22 жовтня. Саме тому про завершення виведення було повідомлено вже через два дні після його офіційного оголошення.

Фото: ТАСС

Про це у щоденному огляді повідомляє Міністерство оборони Великої Британії.

«11 листопада Міноборони Росії заявило про завершення виведення військ з Херсона. Ймовірно, у рамках цього процесу російські війська зруйнували автомобільні та залізничні мости через річку Дніпро. Завершення виведення відбулося лише через два дні після його оголошення. Цілком ймовірно, що процес виведення вже розпочався ще 22 жовтня 2022 року, коли призначені Росією посадовці у Херсоні закликали мирних жителів покинути місто», – йдеться у повідомленні.

Як зазначають у британській розвідці, існує реалістична ймовірність того, що російська військова техніка та сили в цивільному одязі евакуювалися разом із заявленими 80 тисячами евакуйованих цивільних осіб протягом останніх тижнів.

«Херсон був єдиною обласною столицею, захопленою російськими військами з лютого, тому відхід завдає значної репутаційної шкоди. Відхід є публічним визнанням труднощів, з якими зіткнулися російські війська на західному березі Дніпра», – йдеться у огляді.

Як вказується, імовірно, що Україна повернула собі значні території Херсонської області на західному березі річки Дніпро, і що тепер її сили в основному контролюють саме місто Херсон.

«Цілком ймовірно також, що Росія все ще намагається евакуювати сили з інших районів області через річку до оборонних позицій на східному березі», – наголошують у британській розвідці.

Як повідомлялось, 9 листопада міністр оборони РФ Сергій Шойгу погодився з пропозицією командувача російського угрупування в Україні Сергія Суровікіна про відведення російських військ на лівий берег Дніпра. За словами Суровікіна, маневр буде здійснено у найближчі терміни.

Росіяни перед відступом почали знищувати інфраструктуру Херсона, що є воєнним злочином. 11 листопада російські війська повністю зруйнували автомобільний Антонівський міст.

11 листопада мешканці Херсону зустріли бійців ЗСУ, які зайшли у місто. Над будівлею Херсонської облдержадмінстрації вже майорить прапор України. Херсонці зібрались на центральній площі Свободи, щоб відзначити деокупацію міста.

З’явились супутникові фото компанії Maxar Technologies зруйнованих мостів на Херсонщині, які підірвали російські окупанти під час відступу з правого берега Дніпра. На них добре видно, що через масштаби ушкоджень ці мости зараз є непридатними для використання.

***

24 лютого 2022 року президент РФ Володимир Путін заявив про проведення «спеціальної військової операції» на окупованому Донбасі. Росія завдала ракетних ударів по території України і розпочала пряме повномасштабне вторгнення на чотирьох напрямках. Збройні сили України дають відсіч ворогові, план бліцкрігу — захопити Київ за два-три дні — провалився, російська армія відступила від столиці. Російські військові вчиняють тисячі воєнних злочинів та злочинів проти людяності на всій території України.

Центр журналістських розслідувань веде щоденну хроніку Війна Росії проти України на всіх майданчиках: YouTubeFacebook, TelegramTwitter

Інформаційна агенція “Центр журналістських розслідувань”
Kyiv Kyiv Ukraine