Дію зернової ініціативи продовжили ще на 120 днів

Новини
Фото: facebook.com/MinInfra.UA

У Стамбулі було ухвалено рішення про подовженні дії «Ініціативи з безпечного транспортування агропродукції через Чорне море» ще на 120 днів. Україна пропонує долучити до ініціативи ще й порт Миколаєва.

Про це повідомив міністр Інфраструктури України Олександр Кубраков.

«Це рішення було ухвалено щойно у Стамбулі. Гарантами виконання Ініціативи залишилися Організація Об‘єднаних Націй та Туреччина», – написав він.

Міністр зазначив, що з 1 серпня, початку роботи зернової Ініціативи і по сьогоднішній день Україна експортувала понад 11 мільйонів тон агропродукції до 38 країн світу.

«Це значний обсяг, але недостатній. Ми офіційно звернулися до партнерів по Ініціативі з пропозицією продовжити ініціативу мінімум на 1 рік та долучити до неї порт Миколаїв», – додав Кубраков.

Генеральний секретар Організації Об’єднаних Націй ООН Антоніу Гутерреш заявив про вирішальну роль в продовженні дії зернової ініціативи Туреччини та безпосередньо президента Реджепа Таїпа Ердогана.

Генсек ООН зазначив, що на продовження ініціативи для безпечного експорту зерна, продуктів харчування та добрив з України дали згоду всі сторони, що демонструє «важливість стриманої дипломатії у пошуку багатосторонніх рішень».

«Оскільки зустріч четвірки домовилася про відновлення ініціативи, я хочу висловити свою глибоку вдячність пану Ердогану та Туреччині. Без їхньої щедрості та відданості ця ініціатива ніколи б не народилася», – додав він.

За словами Гутерреша, зернова ініціатива необхідна для зниження цін на продовольство та добрива, а також для запобігання глобальній продовольчій кризі.

За інформацією міністерство інфраструктури України, 3 листопада з портів «Одеса», «Чорноморськ» та «Південний» вийшло 7 суден з 290 тис. тонн української агропродукції до країн Азії та Європи. Серед них ESENTEPE з 29 тис. тонн насіння соняшника до Оману та KEY KNIGHT з 67 тис. тонн кукурудзи для Китаю. З 1 серпня 430 суден експортували 10 млн. тонн українського продовольства до країн Африки, Азії та Європи.

Як повідомлялось, 29 жовтня Росія заявила, що призупиняє участь у зерновій угоді на невизначений термін. У РФ звинуватили Україну та Велику Британію в «атаках» на кораблі Чорноморського флоту в окупованому Севастополі, у Міноборони РФ стверджують, що надводні дрони, які атакували російські кораблі у Севастопольській бухті, начебто запускалися із судна-зерновоза.

2 листопада президент Туреччини Реджеп Ердоган заявив, що роботу «зернового коридору» відновлено, відвантаження зерна здійснюватиметься як і раніше. Міноборони РФ заявило, що Росія відновлює реалізацію «зернової угоди», призупиненої після атаки дронів у Севастополі. При цьому стверджувалось, що Росія нібито отримала «письмові гарантії» від України щодо невикористання зернового коридору для ведення бойових дій проти РФ.

***

24 лютого 2022 року президент РФ Володимир Путін заявив про проведення «спеціальної військової операції» на окупованому Донбасі. Росія завдала ракетних ударів по території України і розпочала пряме повномасштабне вторгнення на чотирьох напрямках. Збройні сили України дають відсіч ворогові, план бліцкрігу — захопити Київ за два-три дні — провалився, російська армія відступила від столиці. Російські військові вчиняють тисячі воєнних злочинів та злочинів проти людяності на всій території України.

Центр журналістських розслідувань веде щоденну хроніку Війна Росії проти України на всіх майданчиках: YouTubeFacebook, TelegramTwitter