У Росії суд засудив п’ятьох фігурантів «справи кримських мусульман» до позбавлення волі на строк від 13 до 14 років

У російському Ростові-на-Дону Південний окружний військовий суд 24 листопада ухвалив вироки п'ятьом фігурантам сфабрикованої ФСБ «справи кримських мусульман». Активістів «Кримської солідарності» Енвера Аметова та Яшара Муєдінова засудили до 13 років колонії суворого режиму, а громадянських журналістів Руслана Сулейманова, Рустема Шейхалієва та Османа Аріфмеметова – до 14 років. Винними вони себе не визнали і вважають своє переслідування політичним.

Фото: crimean-solidarity.org

Про це повідомляє громадське об’єднання «Кримська солідарність».

«Головний суддя Південного окружного військового суду В’ячеслав Корсаков у складі суддів Дениса Галкіна та Ігоря Шендрікова визнали підсудних винними у терористичній діяльності та спробі захоплення влади. Активістів Енвера Аметова та Яшара Муєдінова засудили до 13 років колонії суворого режиму, а цивільних журналістів Руслана Сулейманова, Рустема Шейхалієва та Османа Арифмеметова засудили до 14 років», – йдеться у повідомленні.

Як зазначається, 4 роки терміну політв’язні проведуть у в’язниці, а після відбуття покарання ще один рік будуть обмежені у свободі пересування.

«Підсудні винними себе не визнали і вважають своє переслідування політичним2, – повідомляють активісти.

27 березня 2019 року в окупованому Криму у мікрорайонах Кам’янка та Строганівка міста Сімферополь одночасно пройшли наймасовіші обшуки у будинках кримських татар. Слідчі дії закінчилися затриманням за обвинуваченням у тероризмі, а саме в участі у забороненій у РФ організації «Хізб ут-Тахрір». Усього опинилося під слідством 25 осіб, через величезний обсяг матеріалів російські силовики безпрецедентно розділили кримінальну справу на 5 п’ятірок підсудних. Майже всі затримані були громадянськими журналістами чи громадськими активістами.

«У п’ятірку Руслана Сулейманова потрапили 54-річний будівельник Яшар Муєдінов, 37-річний викладач математики та інформатики Осман Аріфмеметов, 43-річний помічник кухаря Рустем Шейхалієв, 47-річний будівельник Енвер Аметов і сам 39-річний програміст Руслан Сулейманов, якого обвинуватили як організатора групи. Крім основної роботи, політв’язні активно відвідували суди над співвітчизниками, вели журналістські стріми, висвітлювали проведення обшуків», – розповіли в «Кримській солідарності».

Нагадаємо:

  • 12 травня 2022 року у російському Ростові-на-Дону Південний окружний військовий суд засудив фігурантів другої Сімферопольської групи сфабрикованої ФСБ «справи кримських мусульман» Тофіка Абдулгазієва, Владлена Абдулкадирова, Іззета Абдуллаєва, Меджита Абдурахманова та Біляла Аділова до позбавлення волі на строк від 12 до 14 років.
Інформаційна агенція “Центр журналістських розслідувань”
Kyiv Kyiv Ukraine