До МКС передадуть докази екологічних злочинів Росії в Криму – Ігор Поночовний

Новини
Ігор Поночовний, керівник прокуратури АР Крим та Севастополя Фото: investigator.org.ua

Прокуратура АРК та міста Севастополь разом з неурядовими організаціями готує для Міжнародного кримінального суду (МКС) докази вчинення Росією злочинів проти навколишнього природного середовища в окупованому Криму.

Про це в інтерв’ю Центру журналістських розслідувань повідомив керівник прокуратури в АРК і місті Севастополь Ігор Поночовний.

Йдеться про незаконний видобуток корисних копалин, знищення природних ресурсів та інші екологічні злочини. Відповідні матеріали планують скерувати Офісу прокурора МКС вже на початку 2023 року.

Ігор Поночовний зазначив, що повномасштабне вторгнення Росії в Україну дало поштовх до початку розслідування МКС справи «Ситуація в Україні», яка з 2017 року і до кінця 2021 року була на стадії дослідчої перевірки, оскільки Офіс прокурора МКС вирішував, чи вчинялися на території України воєнні злочини, чи підслідні вони МКС.

«Офіс прокурора МКС також самостійно збирає докази злочинів в Україні, майже щотижня. Різні слідчі Офісу приїздять в Україну, працюють по всіх територіях, в тому числі по Криму. Декілька тижнів тому зустрічалися з такою групою. Робота йде і йде дуже активно. Що приємно. Сподіваюся, що справедливість і покарання для всіх воєнних злочинців буде забезпечено», – сказав керівник прокуратури в АРК і Севастополі.

Нагадаємо, в травні 2022 року прокуратура АРК направила до МКС чергові докази вчинення РФ та її окупаційною адміністрацією злочинів проти людяності відносно кримських татар — корінного народу Криму, які вчиняються на півострові з часу його окупації.

Повну текстову версію інтерв’ю з керівником прокуратури АРК та міста Севастополь Ігорем Поночовним читайте за посиланням.

Матеріал створений за підтримки Ради Європи. Погляди, викладені в ньому, є відповідальністю його авторів і можуть не співпадати з офіційною політикою Ради Європи.

***

24 лютого 2022 року президент РФ Володимир Путін заявив про проведення «спеціальної військової операції» на окупованому Донбасі. Росія завдала ракетних ударів по території України і розпочала пряме повномасштабне вторгнення на чотирьох напрямках. Збройні сили України дають відсіч ворогові, план бліцкрігу — захопити Київ за два-три дні — провалився, російська армія відступила від столиці. Російські військові вчиняють тисячі воєнних злочинів та злочинів проти людяності на всій території України.

Центр журналістських розслідувань веде щоденну хроніку Війна Росії проти України на всіх майданчиках: YouTubeFacebook, TelegramTwitter