До бюджету України ще не надходили кошти від націоналізації російських банків

Новини
Фото: Блог о России

До державного бюджету України не надходили кошти від примусового вилучення корпоративних прав та фінансових активів в українських дочірніх компаній «Сбербанку» і «ВЭБ.РФ» («Міжнародного резервного банку» та «Промінвестбанку»).

Про це йдеться у відповіді Державної казначейської служби України на запит групи аналітиків Trap Aggressor про суму коштів, яка була стягнута до бюджету за результатами націоналізації російських активів протягом травня — листопада 2022 року, пише експертна організація StateWatch.

«Наказом МФУ № 11 (Міністерство фінансів України — ред) передбачено код класифікації доходів бюджету 21085000 «Надходження коштів, пов’язаних з виконанням норм Закону України «Про основні засади примусового вилучення в Україні об’єктів права власності Російської Федерації та її резидентів». Станом на 10.11.2022 надходження за даним кодом відсутні» — йдеться у відповіді.

Націоналізація відбулася за рішенням РНБО від 11 травня 2022 року. 

У Trap Aggressor наголошують, що конфіскація російського майна під час війни повинна відбуватися проактивно, а кошти від неї оперативно надсилатися на підтримку ЗСУ. Окрім цього, важливо, щоб уряд систематично звітував про вилучене майно росіян та отримані від його продажу чи управління кошти.

Організація повідомляє, що Міністерство юстиції не володіє інформацією про суму коштів, яка надійшла до державного бюджету внаслідок стягнення активів підсанкційних росіян, які розташовані на території України. Крім того, в Агентстві з розшуку і менеджменту активів не мають інформації про те, скільки коштів надійшло до державного бюджету від управління арештованими російськими активами на території України.

Як повідомлялось, 12 травня Верховна Рада затвердила указ президента Володимира Зеленського від 11 травня про примусове вилучення активів в Україні Сбербанку Росії та «ВЭБ.РФ».

***

24 лютого 2022 року президент РФ Володимир Путін заявив про проведення «спеціальної військової операції» на окупованому Донбасі. Росія завдала ракетних ударів по території України і розпочала пряме повномасштабне вторгнення на чотирьох напрямках. Збройні сили України дають відсіч ворогові, план бліцкрігу — захопити Київ за два-три дні — провалився, російська армія відступила від столиці. Російські військові вчиняють тисячі воєнних злочинів та злочинів проти людяності на всій території України.

Центр журналістських розслідувань веде щоденну хроніку Війна Росії проти України на всіх майданчиках: YouTube, Facebook, Telegram, Twitter