Зеленський призупинив громадянство 13 священнослужителів УПЦ МП – джерела LB.ua

Новини
Митрополит Сімферопольський та Кримський Лазар УПЦ МП (РПЦ) Фото: ТАСС

Президент України Володимир Зеленський призупинив громадянства 13 священників Української православної церкви (Московського патріархату). Зокрема, до списку увійшли представники Донецької, Кримської, Роменської, а також Одеської та Буковинської єпархій УПЦ МП. Крім того, вивчається можливість запровадження подібних заходів ще проти шести осіб.

Як повідомляє видання LB.ua з посиланням на джерела, відповідний указ № 898/2022 глава держави підписав 28 грудня 2022 року. При цьому документ не оприлюднюється офіційно, оскільки містить персональну інформацію.

Видання також опублікувало повний список представників УПЦ МП, що увійшли по указу президента:

Єлецьких Анатолій Іванович – митрополит Тульчинський і Брацлавський Іонафан, якому СБУ вручила підозру у держзраді.

Аніцой Сергій Леонідович – вікарій Тульчинської єпархії, єпископ Ладижинський Сергій, на якого, за даними LB.ua, записано усе майно Іонафана.

Вініченко Володимир Семенович – архієпископ Новоазовський Варсонофій (Донецька єпархія).

Градомський Віктор Анатолійович – протоієрей Віктор, настоятель храму Олександра Невського (Одеська єпархія).

Донєнко Микола Миколайович – вікарний архієрей, єпископ Ялтинський Нестор (після Собору УПЦ МП 27 травня, всі її кримські парафії висловили незгоду з його рішеннями та попросили Синод Російської православної церкви прийняти їх в пряме підпорядкування).

Єгоренко Валентин Володимирович – митрополит Чернівецький і Буковинський Мелетій, у якого СБУ проводила обшуки та знайшла російські паспорти «керівництва єпархіальних структур», зокрема його власний. Також було повідомлення про виявлення в єпархіальних комп’ютерах дитячої порнографії, яку зараз вивчає слідство.

Масленніков Олексій Олександрович – митрополит Роменський і Буринський Іосиф (Роменськая єпархія). Роменська єпархія також вирішила залишитися під омофором патріарха РПЦ Кирила Гундяєва й зупинила поминання за богослужінням митрополита УПЦ МП Онуфрія.

Середній Іван Петрович – митрополит Дніпропетровський і Павлоградський.

Скобіола Андрій Петрович – архієпископ Волноваський Амвросій, вікарій Донецької єпархії, настоятель Святовасилівського чоловічого монастиря.

Таранов Олександр Борисович – архієпископ Ровеньківський і Свердловський Аркадій, який відзначився колабораціонізмом та втік до Росії.

Швець Ростислав Пилипович – митрополит Симферопольський і Кримський Лазар (після Собору УПЦ МП 27 травня, всі її кримські парафії висловили незгоду з його рішеннями та попросили Синод Російської православної церкви прийняти їх в пряме підпорядкування).

Шинкарьов Віктор Сергійович – архиєпископ Костянтинівський Паїсій, за даними ЗМІ, брав активну участь в заходах терористичної організації «ДНР».

Яковенко Ігор Федорович – митрополит Святогірський, вікарій Донецької єпархії, намісник Свято-Успенської Святогірської Лаври.

Як пише видання, відповідне повідомлення – про втрату громадянства зазначеними особами – отримала також Державна міграційна служба. Згідно з чинними правилами, надалі вони можуть бути депортовані.

За даними LB.ua, зараз вивчається можливість запровадження подібних заходів ще проти шести осіб з УПЦ МП.

Нагадаємо:

  • 1 грудня 2022 року президент Володимир Зеленський ввів в дію рішення РНБО «Про окремі аспекти діяльності релігійних організацій в Україні і застосування персональних спеціальних економічних та інших обмежувальних заходів (санкцій)». Указом Кабміну доручено внести у двомісячний термін на розгляд Верховної Ради законопроєкт про неможливість діяльності в Україні афілійованих із центрами впливу в РФ релігійних організацій. РНБО також доручила Державній службі з етнополітики забезпечити у двомісячний термін проведення релігієзнавчої експертизи Статуту про управління Української православної церкви на наявність церковно-канонічного зв’язку з Московським патріархатом, за необхідності вжити передбачених законом заходів.
  • 2 грудня 2022 року РНБО України запровадила санкції проти священнослужителів УПЦ МП, зокрема, проти намісника Києво-Печерської Лаври Павла (Лебедя) та колишнього народного депутата, олігарха Вадима Новинського, який має сан протодиякона та є меценатом УПЦ МП.