Сбєрбанк заходить працювати в Крим

Так званий «голова Криму» Сергій Аксенов заявив, що російський підсанкційний «Сбербанк» почне працювати на півострові у 2023 році. Від початку окупації півострова банк не заходив в Крим через побоювання потрапити під дію більш жорстких західних санкцій, зокрема, відключення від системи SWIFT. 

Про роботу найбільшого банку РФ у Криму Аксенов написав у своєму telegram-каналі, передає Центр журналістських розслідувань.

«За минулі роки було багато зроблено для розвитку банківського сектору в умовах санкцій. Прихід такого великого гравця як «Сбербанк» дозволить і надалі підвищувати доступність, швидкість та якість банківських послуг для населення, що позитивно вплине на фінансовий та інвестиційний клімат, на розвиток економіки та соціальної сфери», — написав Аксенов.

Пресслужба банку підтвердила інформацію російським урядовим пропагандистським ресурсам. Повідомляється, що перші банкомати «Сбербанка» вже встановлені, очікується відкриття відділень у великих містах Криму та в Севастополі.

«Команда сформована. Починаємо роботу на півострові», — повідомив представник банку.

Сбербанк Росії, попри регулярні публічні заяви про відсутність намірів працювати в Криму, масово оформлював іпотечні кредити для придбання нерухомості на окупованій території з 2019 року. До повномасштабного вторгнення Росії в Україну Сбербанк перебував у списку SSI секторальних санкцій США, що не передбачає блокування активів.

Нагадаємо:

  • Сбєрбанк є найбільшою фінансовою установою Росії, що знаходиться у власності уряду. У квітні США разом із G7 та ЄС запровадили санкції проти дочок президента РФ Путіна, найбільших банків РФ Альфа-банку та Сбєрбанку, а також заборонили всі нові інвестиції в Росію.
  • У березні 2022 року США запровадили пакет санкцій проти компаній з оборонного комплексу Росії та проти виконавчого директора «Сбербанка» Германа Грефа.
  • У листопаді 2018 року готель Mriya Resort & Spa та його юрособа — ООО «Гарант-СВ», яка належить Сбєрбанку. 15 червня 2015 року між «Радою міністрів» Криму і ООО «Горизонт-сервис» (засновники – «Гарант-СВ» і «Аукцион») було підписано угоду про реалізацію інвестиційного проекту «Створення винного туризму в Республіці Крим».
  • «Винний парк» структури «Сбербанку» почали будувати у тому ж 2018 році. Він розміщений на території площею у майже 23 гектари впритул до готелю Mriya Resort. Ці землі були незаконно вилучені на користь «Мрії» у захопленого українського національного об’єднання «Масандра» відразу після окупації Криму на прохання голови правління «Сбербанка» Германа Грефа. Про це у матеріалі ЦЖР «Російські олігархи-винороби на крадених землях «Масандри» та їхні європейські міньйони».
Інформаційна агенція “Центр журналістських розслідувань”
Kyiv Kyiv Ukraine