«Раднику голови «ДНР» Валентину Мотузенку оголосили нову підозру у викраденні секретаря Новокаховської міськради Дмитра Васильєва

Новини
Валентин Мотузенко

Так званому «раднику голови «ДНР», представнику збройного формування РФ, колаборанту Валентину Мотузенку  повідомили про підозру у відданні наказу щодо нелегального ув’язнення 16 березня 2022 року секретаря Новокаховської міської ради Херсонської області Дмитра Васильєва. За цей злочин йому загрожує до 12 років позбавлення волі.

Про нову підозру Мотузенку 19 січня оголосило слідче управління Головного управління Національної поліції в Херсонській області, повідомляє Центр журналістських розслідувань.

В ній йдеться, що 16 березня 2022 року Валентин Мотузенко, перебуваючи в кабінеті міського голови Нової Каховки, віддав наказ військовослужбовцям РФ на нелегальне ув’язнення секретаря Новокаховської міськради Дмитра Васильєва. Останнього після цього того ж дня у кайданках відвезли до раніше захопленого росіянами приміщення Каховського районного відділу поліції в Новій Каховці, провели його незаконний обшук, застосовували психологічне насильство та моральний тиск і утримували в полоні до 30 квітня. Васильєва також схиляли до співпраці з окупаційною владою. Все це є грубим порушенням законів і звичаїв війни.

«Окупанти знали, що я народився в Москві, і постійно пропонували стати на їхній бік. Востаннє я не витримав і відповів: «Знаєте, якщо про це вже йде мова, то давайте я просто посиджу тут». Росіяни не могли зрозуміти, чому я, росіянин за походженням, не хочу з ними співпрацювати. Я відповідав: «Як я сину, своїм знайомим в очі потім буду дивитись, якщо стану зрадником?». Вони цього не розуміли», – розповів ЦЖР Дмитро Васильєв.

За скоєння цього злочину Валентину Мотузенку загрожує від 8 до 12 років позбавлення волі.

Раніше Валентину Мотузенку повідомили про підозру у відданні наказу про незаконне затримання та ув’язнення журналіста херсонської обласної газети «Новий день» Олега Батуріна 12 березня 2022 року та міського голови Таврійська Миколи Різака 1 квітня 2022 року. 

За інформацією українських слідчих, Валентин Мотузенко є громадянином України, керівником незаконного збройного формування «ДНР» – «батальйону Кальміус», що входить до складу збройних формувань Російської Федерації. Себе Мотузенко називав завжди «атаман Івановіч». Він був активним учасником захоплення будівлі Каховської міської ради і, як повідомляв ЦЖР, особисто представляв у Каховці гауляйтера міста, колаборанта Павла Філіпчука.

Матеріал створений ІА Центр журналістських розслідувань у партнерстві з Центром прав людини ZMINA.

***

24 лютого 2022 року президент РФ Володимир Путін заявив про проведення «спеціальної військової операції» на окупованому Донбасі. Росія завдала ракетних ударів по території України і розпочала пряме повномасштабне вторгнення на чотирьох напрямках. Збройні сили України дають відсіч ворогові, план бліцкрігу — захопити Київ за два-три дні — провалився, російська армія відступила від столиці. Російські військові вчиняють тисячі воєнних злочинів та злочинів проти людяності на всій території України.