«Мені нічого не відомо про підтримку Лієвим Майдану. Він був у команді Партії регіонів», – Андрій Щекун, координатор руху «Євромайдан-Крим»

Новини
Андрій Щекун, координатор руху «Євромайдан-Крим» Фото: investigator.org.ua

Координатор руху «Євромайдан-Крим» Андрій Щекун спростував вказану в українській Вікіпедії інформацію про те що Олександр Лієв, колишній міністр курортів і туризму АР Крим, нібито підтримував студентів на Майдані у Києві та Сімферополі під час Революції Гідності.

Про це Щекун повідомив в ефірі програми «Питання національної безпеки» з Валентиною Самар (проект Центру журналістських розслідувань).

На сторінці з біографією Олександра Лієва у Вікіпедії, у розділі «Політична діяльність» вказано, що наприкінці листопада 2013 року він «підтримав участь студентів на Майдан» та був єдиним політиком, що виступав проти звернення депутатів Верховної Ради АР Крим до президента РФ Володимира Путіна у 2014 році. Джерело цієї інформації не вказане.

Андрій Щекун, який координував заходи і діяльність руху «Євромайнан-Крим» на півострові та в Києві, повідомив, що ні йому, ні активістам нічого не відомо про підтримку Олександром Лієвим, який був міністром курортів АРК і членом Партіїї регіонів,  протестів на Майдані. Навпаки, представники влади і органи місцевого самоврядування автономії лише перешкоджали активістам у проведенні заходів біля будівель уряду, Верховної Ради та представництва президента України в АРК у Сімферополі.

«Перешкоджали за командою від Партії регіонів. Фактично всі очільники Партії регіонів підтримували президента Януковича і організовували заходи проти Євромайдану у Криму. Тому мені особисто і нашим активістам руху «Євромайдан-Крим» така інформація (про підтримку Лієвим студентів – ред.) точно невідома. Ми не комунікували з паном Лієвим в період Майдану це точно», – сказав А.Щекун.

Євромайданівці з Криму, серед яких були і студенти, групами виїжджали на Майдан до Києва, багато кримчан знаходились там постійно. 

«Щодо підтримки паном Лієвим студентів чи будь-яких активістів руху Майдану в Києві – мені також нічого про це невідомо. Більше того, ми тримали тісні зв’язки і комунікацію з громадською спільнотою Майдану, зі штабом національного спротиву, і від  співкоординатора руху «Євромайдан-Крим» на Майдані про цю підтримку і допомогу [Лієва] нам нічого не було відомо», – запевнив Андрій Щекун.

Він вважає, що відсутність підтримки Майдану з боку Лієва логічна, адже  він був у команді Партії регіонів. Водночас він особисто і не чинив якість перешкоди діяльності євромайданівців у Криму, на відміну від інших членів уряду. 

Нагадаємо:

  • 31 січня 2023 року голова правління Центру протидії корупції Віталій Шабунін повідомив, що Олександр Лієв, який був у минулому проросійським діячем, з літа минулого року є тимчасово виконуючим обов’язки керівника департаменту військово-технічної політики, розвитку озброєння та військової техніки МО, що проводить закупівлі озброєння та оборонного обладнання.
  • 5 березня 2014 року Олександр Лієв повідомив на прес-конференції про відставку з посади міністра курортів і туризму АР Крим. Причиною такого рішення, яке було прийняте не ним, а новим «головою уряду» Сергієм Аксеновим і керівництвом ВР Криму, Лієв назвав те, що він «не відповідає критеріям, які стають актуальними у цей революційний час» , і обіцяв допомагати міністру окупаційного уряду. 
  • Олександр Лієв в інтерв’ю Lb.ua визнав, що брав участь у незаконному «референдумі» за приєднання Криму до Росії,  зазначивши, що «бюлетень взяв на пам’ять». 
  • У 2011 році Олександр Лієв був фігурантом розслідування Центру журналістських розслідувань про спробу «реорганізувати» НДІ кліматології ім. Сеченова в Ялті, перетворивши його на «консалтинговий центр». Корпуси інституту на Полікуровському пагорбі з великим парком планувалось продати, два лікувальних відділення ліквідувати, а медперсонал і вчених – перевести у протитуберкульозний санаторій. Центр журналістських розслідувань зірвав ці плани: голова уряду АРК Анатолій Могильов зупинив передачу НДІ ім. Сеченова до відання міністерства курортів.