У СІЗО російського Новочеркаська помер кримськотатарський політв’язень Джеміль Гафаров

Новини
Джеміль Гафаров у Південному окружному військовому суді, Ростов-на-Дону Фото: facebook.com/crimeansolidarity

У Росії в СІЗО міста Новочеркаськ Ростовської області помер 60-річний кримськотатарський політв’язень Джеміль Гафаров, незаконно засуджений у січні російським судом до 13 років позбавлення волі у «справі кримських мусульман». Він мав хворобу серця та хронічну ниркову недостатність та потребував регулярного діалізу крові, що в умовах СІЗО здійснювати неможливо. Це вже друга смерть кримського бранця Кремля у російському ув’язенні.

Про це повідомляє Кримська правозахисна група (КПГ)

Кримський адвокат Еміль Курбедінов після винесення вироку повідомляв, що стан 60-річного Джеміля Гафарова різко погіршився. А тиждень тому захисник сказав, що побоюється за здоров’я та життя літнього кримського татарина.

«Він каже, що йому дуже погано, двічі на день бувають напади; вчора в нього взяли кров на аналізи, ледь-ледь, хоча він кілька разів їм нагадував, і вже другий день кров не відносять до МОТБ (будівля розташована поряд). Каже, що намагаються дати якісь ліки, але щоб їх пити – потрібна консультація лікаря щодо нирок, у нього ниркова недостатність, а те, що дають від серця, – може вплинути на нирки. Він навіть не встає, коли розмовляє», – передав слова політв’язня Курбедінов.

«Виживу я на етапі чи ні – незрозуміло. Як мене будуть місяцями етапувати? Їхати буде дуже тяжко», – говорив Гафаров.

За словами дружини політв’язня Разіє Гафарової, у 2017 році, до порушення кримінальної справи, він переніс складний інфаркт міокарда. Того ж року йому діагностували хронічну ниркову недостатність із порушенням фільтрації нирок. Політв’язень потребував регулярного діалізу нирок, що в умовах СІЗО здійснювати неможливо.

Голова Меджлісу кримськотатарського народу Рефат Чубаров від імені представницького органу кримських татар висловив співчуття через смерть політв’язня.

«Висловлюємо глибокі співчуття рідним та близьким Джеміля Гафарова, його друзям та соратникам. Терористичну державу Росія має бути знищено», – написав очільник Меджлісу у Facebook.

Як повідомлялось, на початку лютого 2023 року в колонії міста Новотроїцьк Оренбурзької області РФ помер незаконно засуджений в окупованому Криму за нібито «шпигунство» 61-річний громадянин України Костянтин Ширінг. Це перший випадок смерті кримського політв‘язня під час відбування покарання у російській в’язниці.

Нагакдаємо:

  • 11 січня 2023 року у російському Ростові-на-Дону Південний окружний військовий суд засудив п’ятьох фігурантів другої Сімферопольської групи сфабрикованої ФСБ «справи кримських мусульман» до 13 років позбавлення волі. Згідно з вироком, кримськотатарські активісти Алім Карімов, Сейран Муртаза, Ерфан Османов, Джеміль Гафаров та Сервет Газієв проведуть перші 2 роки у в’язниці.