Росіяни активно мілітаризують дітей на окупованій частині Херсонщини: навчають стріляти з бойової зброї

Російські окупанти активно мілітаризують дітей на тимчасово загарбаній частині Херсонської області. Окрім ідеологічної обробки російською пропагандою, місцевих школярів під керівництвом військових РФ вчать користуватись бойовою зброєю, яку вони, в перспективі, мають використовувати проти українських громадян.

Військові РФ навчають дітей з окупованої Херсонщини користуватись бойовою зброєю. Фото: скріншот відео

Як повідомляє сайт IPC-Херсон, 17 лютого підконтрольне окупантам видання «Таврія» опублікувало відео з полігону, на якому херсонські школярі беруть участь у навчальних стрільбах разом з російськими військовими.

«Школярі та студенти зараз тут проходять курс бойової підготовки. Їх вчать стріляти, вчать зброю заряджати та використовувати певні тактичні прийоми», – зазначив у інтерв’ю «Таврії» Серафим Іванов, начальник «регіонального штабу» російської молодіжної організації «Юнармія» в Херсонській області.

Окрім автоматів Калашникова, юним херсонцям дали змогу постріляти також із снайперських гвинтівок та кулеметів. «Військову підготовку» росіяни влаштували як для хлопців, так і для дівчат. Згідно з відео, на вигляд деяким з них 12-13 років, тобто, це навіть не підлітки, а ще діти.

Військові РФ навчають дітей з окупованої Херсонщини користуватись бойовою зброєю. Фото: скріншот відео

До навчань долучились і місцеві колаборанти, як, наприклад, фейковий «афганець», керівник «Бойового братерства» Херсонщини Ігор Тєлєгін.

«Як у нас говорили наші командири, ти маєш зі зброєю стати одним цілим. Щоб ти її відчував, як музикант скрипку. Так солдат має відчувати свою зброю», – поділився відсутнім у нього досвідом ведення бойових дій Тєлєгін.

Російські журналісти заявляють, що «техніка безпеки на цих навчаннях – передусім» і зазначають, що для захисту херсонських школярів їм видали… навушники. На відео справді видно, що підлітки, в умовах роботи з бойовою зброєю, не мають ані бронежилетів, ані захисних шоломів, на відміну від російських військових.

Військові РФ навчають дітей з окупованої Херсонщини користуватись бойовою зброєю. Фото: скріншот відео

Самим стрільбам передували масові «візити» росіян до навчальних закладів на окупованій частині Херсонщини. Та якщо тоді підліткам зброю тільки демонстрували, то на стрільбах вже навчали її практичному застосуванню. Звичайно, такі «навчання» супроводжуються також ідеологічною роботою з молоддю. Насамперед, дітям з Херсонщини розповідають, проти кого цю зброю, у разі потреби, вони мають використати, тобто, проти українців.

Військові РФ навчають дітей з окупованої Херсонщини користуватись бойовою зброєю. Фото: скріншот відео

Для прискорення темпів мілітаризації херсонської молоді, окупанти планують відкрити на базі кожної школи на окупованих територіях так звані «суворовські кадетські класи», а також створити осередки «Юнармії» у кожному навчальному закладі.

Проводячи такі заходи, росіяни пропагують серед місцевих дітей мілітаристські ідеї та залучають їх до військових навчань, що є грубим порушенням норм міжнародного гуманітарного права.

Як повідомляв ЦЖР, на окупованій частині Херсонщини росіяни створили регіональне відділення свого військово-патріотичного руху «Юнармія». Начальником херсонського регіонального штабу «Юнармії» призначили росіянина Серафіма Іванова.

***

24 лютого 2022 року президент РФ Володимир Путін заявив про проведення «спеціальної військової операції» на окупованому Донбасі. Росія завдала ракетних ударів по території України і розпочала пряме повномасштабне вторгнення на чотирьох напрямках. Збройні сили України дають відсіч ворогові, план бліцкрігу — захопити Київ за два-три дні — провалився, російська армія відступила від столиці. Російські військові вчиняють тисячі воєнних злочинів та злочинів проти людяності на всій території України.

Інформаційна агенція “Центр журналістських розслідувань”
Kyiv Kyiv Ukraine