За даними Служби з пошуку та звільнення викрадених жителів Мелітополя і Мелітопольського району «Викрадені мелітопольці», що була створена органами місцевого самоврядування регіону, з початку повномасштабного вторгнення було задокументовано і верифіковано 236 фактів насильницьких зникнень цивільних осіб, передає Центр журналістських розслідувань.
З російського полону було звільнено 167 цивільних мешканців Мелітопольщини.
Проте ці дані не можна вважати остаточними. Адже багато хто з мешканців окупованих Росією територій з різних причин не повідомляє про зникнення рідних та близьких.
За інформацією Мелітопольського міського голови Івана Федорова, кількість викрадених може бути щонайменше в чотири рази більшою.
«За майже рік окупації взяли в полон близько тисячі цивільних мелітопольців. Деякі жителі сидять «на підвалі» вже від 6 до 11 місяців. Частину з них примусово відправили на риття окопів. Деяких засудили до довічного ув’язнення», – повідомив Федоров.
ЦЖР постійно інформує про те, що російські окупанти викрадають жителів тимчасово зайнятих територій. Декого повертають додому, декого – депортують, а з деяких мешканців ліплять «терористів» і «шпигунів».
Матеріал створений ІА Центр журналістських розслідувань у партнерстві з Центром прав людини ZMINA.
***
24 лютого 2022 року президент РФ Володимир Путін заявив про проведення «спеціальної військової операції» на окупованому Донбасі. Росія завдала ракетних ударів по території України і розпочала пряме повномасштабне вторгнення на чотирьох напрямках. Збройні сили України дають відсіч ворогові, план бліцкрігу — захопити Київ за два-три дні — провалився, російська армія відступила від столиці. Російські військові вчиняють тисячі воєнних злочинів та злочинів проти людяності на всій території України.
Центр журналістських розслідувань веде щоденну хроніку Війна Росії проти України на всіх майданчиках: YouTube, Facebook, Telegram, Twitter