Потрібна нова редакція стратегії деокупації Криму – Данілов

Новини
Олексій Данилов, секретар РНБО України Фото: ukrinform

Секретар Ради національної безпеки та оборони України Олексій Данілов вважає, що стратегія деокупації Криму потребує нової редакції. Зокрема він вказав на необхідність зміни пріоритетів у черговості засобів деокупації.

Про це Данілов написав у Twitter.

«Стратегія деокупації Криму – час нової редакції. Черговість засобів деокупації – політико-дипломатичних, військових, економічних тощо – вимагає зміни пріоритетів», – зазначив Данілов.

У чому полягатиме суть цих змін, а також будь-які інші подробиці секретар РНБО не повідомив.

Нагадаємо:

  • 11 березня 2021 року РНБО прийняла проект «Стратегії деокупації і реінтеграції тимчасово окупованій території Автономної Республіки Крим та міста Севастополь». Метою Стратегії є створення умов для деокупації і безпечної реінтеграції АР Крим та Севастополя, нейтралізації загроз національній і міжнародній безпеці, забезпечення прав і свобод людини.
  • Глава Меджлісу кримськотатарського народу Рефат Чубаров привітав схвалення РНБО Стратегії деокупації та реінтеграції тимчасово окупованої території АРК та Севастополя, однак зазначив, що до документу не включена низка принципових пропозицій Меджлісу, що стосуються права на самовизначення кримськотатарського народу на своїй Батьківщині і визначення статусу Криму як національно-територіальної автономії.
  • 24 березня 2021 року президент Володимир Зеленський увів у дію рішення РНБО від 11 березня 2021 року «Про Стратегію деокупації та реінтеграції тимчасово окупованої території Автономної Республіки Крим та міста Севастополя».
  • 29 вересня 2021 року Кабмін України затвердив план заходів з реалізації Стратегії деокупації та реінтеграції тимчасово окупованої території Автономної Республіки Крим та міста Севастополя.
  • 15 серпня 2022 року президент Володимир Зеленський створив Консультативну раду з питань деокупації та реінтеграції тимчасово окупованої території Автономної Республіки Крим та міста Севастополя.