Санкції проти грального бізнесу РФ заблокували схеми на десятки мільярдів – Зеленський

Новини

Українські санкції, запроваджені на 50 років проти російських фізичних і юридичних осіб, які пов’язані з букмекерським та лотерейним бізнесом, закрили схеми на десятки мільярдів.

Про це у своєму зверненні ввечері 11 березня розповів президент України Володимир Зеленський.

«Наш санкційний крок проти фізичних та юридичних осіб, повʼязаних із державою-злом. Відповідний указ оприлюднений. Це понад 280 компаній і 120 людей, які через схеми з гральним бізнесом працювали проти України, виводили кошти з нашої держави та фінансували різні російські комбінації.Рішення готувалося певний час, воно ґрунтовно пропрацьоване й закриває схеми на десятки мільярдів», – сказав Зеленський.

Він також зазначив, що це не останні санкції проти компаній з РФ.

10 березня Володимир Зеленський ввів у дію рішення Ради національної безпеки та оборони про запровадження чергових санкцій проти російських компаній. Згідно з додатками до президенського указу, під санкції підпадають 120 фізичних  та 287 юридичних осіб.

В основному до списку потрапили громадяни РФ, а також Великої Британії, Польщі, Нідерландів, Туреччини, Кіпру.  Серед юридичних осіб – «Спортлото», «Спортбет», «Бет.Ру», «Бетсіті», «Матчбет» та інші. 

Нагадаємо, 23 лютого 2023 року Верховна Рада України схвалила запровадження економічних санкцій проти всіх фінансових установ РФ. Йдеться про спеціальні секторальні економічні санкції строком на 50 років до всіх банків, що зареєстровані та знаходяться в РФ. Санкції впроваджуються на 50 років та включають 10 пунктів, зокрема, зупинку правочинів з активами, що належать фінустановам РФ; заборону встановлення ділових відносин, у тому числі кореспондентських; заборону укладання угод та здійснення інвестицій на користь фінустанов РФ та інше.

***

24 лютого 2022 року президент РФ Володимир Путін заявив про проведення «спеціальної військової операції» на окупованому Донбасі. Росія завдала ракетних ударів по території України і розпочала пряме повномасштабне вторгнення на чотирьох напрямках. Збройні сили України дають відсіч ворогові, план бліцкрігу — захопити Київ за два-три дні — провалився, російська армія відступила від столиці. Російські військові вчиняють тисячі воєнних злочинів та злочинів проти людяності на всій території України.

Центр журналістських розслідувань веде щоденну хроніку Війна Росії проти України на всіх майданчиках: YouTubeFacebook, TelegramTwitter