Росія за рік війни накопичила в офшорах 80 млрд доларів – Bloomberg

За рік повномасштабної війни Росії вдалось накопичити в офшорах близько 80 млрд доларів у вигляді грошових вкладів, нерухомості та інвестицій в афілійовані компанії.

Про це йдеться у матеріалі Bloomberg.

За оцінками аналітиків Bloomberg, це стало можливим зокрема через зволікання ЄС з секторальними санкціями.

«Через затримку Європи з націлюванням на енергетичний сектор Росії Кремль зміг накопичити один із найбільших профіцитів поточного рахунку в своїй історії. Це де-факто нівелювало ефект замороження активів центрального банку в березні 2022 року, оскільки Росія могла повернути втрачене», — зазначає Марія Шагіна, економіст Міжнародного інституту стратегічних досліджень у Великобританії. 

Економічні аналітики Bloomberg припускають, що саме цей тіньовий резерв допомагає Кремлю підтримувати фінанси в умовах санкцій.

Ці активи можуть стати наступним об’єктом санкцій, якщо вдасться простежити їх зв’язок із РФ. Проте навіть якщо іноземні уряди зможуть визначити власність  і пов’язати їх з Росією, загальна сума все одно буде меншою за офіційні оцінки.

Нагадаємо:

  • Санкції проти Росії через анексію Криму з боку США і Євросоюзу були введені в грудні 2014 року.
  • У грудні 2022 року Рада ЄС остаточно схвалила дев’ятий пакет санкцій проти Росії за війну проти України. 
  • 23 січня 2023 року в ЄС також прийняли рішення продовжити санкції, які раніше були запроваджені через окупацію українських територій (Луганської, Донецької, Запорізької та Херсонської областей). Їх термін продовжили до 24 лютого 2024 року.
  • 13 березня 2023 року Рада ЄС продовжила до 15 вересня 2023 року термін дії обмежувальних заходів щодо фізичних і юридичних осіб, які причетні до порушення суверенітету і територіальної цілісності України.

Дивиться також відеоблог Микити Панасенка Літаки, ВПК та йогурти – як санкції впливають на росіян про те, як санкційні обмеження, накладені США, ЄС, Великою Британією та іншим країнами на РФ після розпочатої нею повномасштабної війни проти України, впливають на саму Росію та життя росіян. Росія перебуває на першому місці у світі за кількістю санкцій. Під обмеження вже потрапили майже 5 тисяч фізичних осіб та 3 тисячі компаній з Росії.

Інформаційна агенція “Центр журналістських розслідувань”
Kyiv Kyiv Ukraine