Староста села Заозерне на Херсонщині Олександра Пшенична отримала посаду гауляйтерки, з нею на бік окупантів перейшли всі працівники старостату

Староста села Заозерне Тавричанської територіальної громади Каховського району на окупованій частині Херсонщини Олександра Пшенична добровільно перейшла на бік ворога і отримала посаду гауляйтерки. Співпрацюють з окупантами й інші працівники апарату старостату. 

Центру журналістських розслідувань про це стало відомо з власних джерел.

Як повідомляє створений на початку 2023 року окупаційний телеграм-канал так званого «Заозерненського територіального управління Каховського муніципального округу», гауляйтером сіл Заозерне і Ольгівка Тавричанської громади стала Пшенична Олександра Володимирівна, 12 квітня 1971 року народження. Вона роздає «гуманітарну допомогу» від російських військових, вітає односельців з російським «днем захисника вітчизни», видає завезене з окупованої Донецької області вугілля і заявляє, що до Заозерного Росія «прийшла назавжди».

«Влітку 2022 року працівників Тавричанської сільради відправили у відпустку за власний рахунок. Після цього Олександра Пшенична влаштувалась на роботу до фірми «Агробізнес» колаборанта Едуарда Репілевського. Бо, як вона сама казала, «присяга її не корме». А згодом стало відомо, що вона стала гауляйтеркою Заозерного і Ольгівки. Разом із нею на окупантів працює весь апарат старостату», – розповіли ЦЖР жителі Тавричанської громади.

Олександра Пшенична довгий час працювала на керівних посадах у колишній Заозерненській сільській ради: спочатку її секретарем, а потім сільським головою. Після приєднання села до Тавричанської громади в 2016 році вона працювала там старостою. 

Олександра Пшенична

Фото: соцмережі

Крім Пшеничної активно і відкрито співпрацює з окупантами інспекторка з землевпорядкування старостату Наталія Болдишева та інші співробітники.

Раніше Олександра Пшенична висловлювала зовсім інші погляди. Приміром, під час поховання вбитого в Донецькій області російськими окупантами мешканця Заозерного Олександра Зеленського влітку 2015 року вона казала: «Досі на сході України точаться криваві бої. Але ми знаємо, що перемога буде за нами, бо саме за мир на нашій землі, за майбутнє наших дітей, за чисте небо б’ються зараз наші захисники».

Як повідомляв ЦЖР, гауляйтером села Дудчине Тавричанської громади російські загарбники призначили електрика Руслана Ковальчука. Він займається роздачою односельцям російської «гуманітарки», «пенсій», проводить конкурси дитячих малюнків до російського «дня захисника отєчєства» і бесіди до «дня пам’яті» Алєксандра Пушкіна. Під керівництвом Ковальчука також «відмили» і прикрасили квітами пам’ятник російському політичному діячу і одному з організаторів радянських репресій Валєріану Куйбишєву.

***

24 лютого 2022 року президент РФ Володимир Путін заявив про проведення «спеціальної військової операції» на окупованому Донбасі. Росія завдала ракетних ударів по території України і розпочала пряме повномасштабне вторгнення на чотирьох напрямках. Збройні сили України дають відсіч ворогові, план бліцкрігу — захопити Київ за два-три дні — провалився, російська армія відступила від столиці. Російські військові вчиняють тисячі воєнних злочинів та злочинів проти людяності на всій території України.

Інформаційна агенція “Центр журналістських розслідувань”
Kyiv Kyiv Ukraine