Російська військова прокуратура підтвердила, що утримує викраденого рік тому херсонця Сергія Котова

Новини
Сергій Котов, викрадений російськими окупантами цивільний мешканець Херсонщини. Фото надане донькою Вікторією Барабаш

Військова прокуратура Чорноморського флоту РФ у відповідь на адвокатський запит повідомила, що Сергій Анатолійович Котов утримується в «установі кримінально-виконавчої системи».  Його викрали російські військові у квітні 2022 року. За даними родичів, наразі Котов знаходиться в СІЗО № 2 у Сімферополі, де облаштовано спецблок для політв’язнів.

Про це Центру журналістських розслідувань  повідомила  донька Сергія Котова Вікторія Барабаш.

У документі, отриманому 16 березня 2023 року на запит адвоката, вказано, що Сергій Котов затриманий співробітниками кримського управління ФСБ «у зв’язку з протидією проведенню спеціальної військової операції». Також повідомляється, що Котов наразі утримується в «установі кримінально-виконавчої системи», однак без уточнення якої саме.

IMG_20230316_183331_823

50-річного Сергія Котова російські військові забрали 7 квітня 2022 року в Олешках. Його донька Вікторія Барабаш розповідає, що о шостій ранку росіяни приїхали до будинку, де мешкала їхня родина.

«Сказали, щоб тато вивів мою 14-річну сестру і маму надвір. Потім відбувся обшук. Коли впустили в будинок, то розвели в різні кімнати, допитували. Що питали у тата, що у нього знайшли в телефоні – я не знаю. Йому сказали взяти паспорт, потім його забрали», — розповідає Вікторія.

Спочатку Сергій Котов близько тижня знаходився в Херсоні, у захопленій окупантами будівлі СБУ, де його піддавали тортурам. За словами доньки, її батько має захворювання на остеомієліт ноги, через що отримав третю групу інвалідності. Від людей, яких росіяни відпустили, Вікторія дізналась, що Сергія Котова били, травмуючи хвору ногу, одягали мішок на голову, стріляли над головою, погрожували вбити. Через катування чоловік втрачав свідомість, але його приводили до тями та продовжували знущання. 

Після Херсона Сергія Котова перевезли в окупований Крим, де утримували спочатку в СІЗО №1 в Сімферополі, а у жовтні 2022 року перевели у СІЗО №2, де ФСБ створила  спецблок для «політичних».  Йому, як і багатьом іншим викраденим на окупованих територіях півдня цивільним, не висунуто жодного обвинувачення, відповідно, адвокат не має до нього доступу.

Родина Сергія Котова не знає з чим взагалі може бути пов’язане його затримання. За інформацією Вікторії Барабаш, батько потребує операції на нозі, але СІЗО хірургічне втручання йому ніхто робити не буде, усіх необхідних ліків також не отримує.

Про СІЗО №2 у Сімферополі ЦЖР розповідав у програмі «Питання національної безпеки» з Валентиною Самар «Таємні тюрми ФСБ в Криму і на півдні».

Нагадаємо:

  • ЦЖР публікував цикл матеріалів «Як ФСБ ліпить терористів зі звичайних людей». Це цивільні мешканці Мелітополя, Запоріжжя, Херсона і Генічеська, яких утримують у СІЗО Сімферополя і в Лефортово у Москві. Їх викрали на окупованих територіях півдня, жорстоко катували, добиваючись зізнання у підготовці або й здійсненні терористичного акту, а потім передали слідчим ФСБ у Криму та Росії, які й запустили цілий конвеєр фальсифікованих справ про міжнародний тероризм.