Інформація про регіональний підрозділ Росгвардії з’явилася в Едином государственном реестре юридических лиц РФ, повідомляє Центр журналістських розслідувань.
«Управление Федеральной службы войск Национальной гвардии Российской Федерации по Запорожской области» зареєстроване 3 березня 2023 року.
Тимчасово виконуючим обов’язки керівника в реєстрі вказаний Слєпцов Руслан Ніколаєвич.
Щонайменше до 2019 року Слєпцов служив і командував «СОБР «Булат» – спецпідрозділом особливого призначення, який підпорядкований ГУМВД по Московской области, штатне завдання якого – боротися з організованою злочинністю. Переривався на службу в СОБР «Гром» – спецпідрозділі наркополіції Федеральної служби по контролю за обігом наркотиків РФ.
В 2019 році в російських ЗМІ Слєпцова обвинувачували в «кришуванні» співробітників СОБР «Булат», яких московський криміналітет використовував в своїх інтересах.
Після цього згадок про Слєпцова, як про співробітника чи керівника будь-яких підрозділів Росгвардии, у відкритих джерелах знайти не вдалося.
Проте в ЕГРЮЛ є дані, що в 2020-2021 рр. Слєпцов був в числі засновників «Межрегионального общественного фонда содействия милиции», громадської організації про діяльність якої згадок немає. В грудні 2021 його виключено з числа засновників організації.
Управління Росгвардії зареєстровано в Мелітополі за адресою просп. 50-річчя Перемоги, 21, де до повномасштабного вторгнення розташовувався Мелітопольський відокремлений підрозділ Запорізького інституту економіки та інформаційних технологій.
Як повідомляв ЦЖР, у цій же будівлі розміщується і «Управление ФСБ РФ по Запорожской области».
Після повномасштабного вторгнення РФ в Україну в захоплених містах півдня почали діяти різноманітні окупаційні силові структури – «комендатури», «поліція», «служба безпеки». Основним завданням цих «силовиків» були і є підтримка окупаційного режиму, яка передбачає зачистку нелояльних до загарбників місцевих мешканців, придушення опору, викрадення і катування проукраїнських активістів, ветеранів АТО, з яких ФСБ ліпить «терористів» і «диверсантів».
Тривалий час окупанти приховували реальних керівників цих «органів», аби убезпечити їх від відповідальності за тисячі воєнних злочинів на нових тимчасово окупованих територіях. Центр журналістських розслідувань, спираючись на дані з російських державних реєстрів та відкритих джерел, з’ясував, хто керує «правоохоронними структурами» тимчасово окупованого Запоріжжя. Подробиці читайте у матеріалі: «Сторожові пси окупаційного режиму на Запоріжжі».
***
24 лютого 2022 року президент РФ Володимир Путін заявив про проведення «спеціальної військової операції» на окупованому Донбасі. Росія завдала ракетних ударів по території України і розпочала пряме повномасштабне вторгнення на чотирьох напрямках. Збройні сили України дають відсіч ворогові, план бліцкрігу — захопити Київ за два-три дні — провалився, російська армія відступила від столиці. Російські військові вчиняють тисячі воєнних злочинів та злочинів проти людяності на всій території України.
Центр журналістських розслідувань веде щоденну хроніку Війна Росії проти України на всіх майданчиках: YouTube, Facebook, Telegram, Twitter