«Суд» у Криму засудив до 12 років позбавлення волі сімферопольця Стеценка за нібито «шпигунство» на користь ЗСУ

Новини
Затриманий ФСБ сімферополець Станіслав Стеценко Фото: «Управление ФСБ по Крыму и Севастополю»

«Верховний суд» окупованого Криму засудив до 12 років позбавлення волі мешканця Сімферополя Станіслава Стеценка (Худолія), якого ФСБ обвинуватила у нібито «шпигунстві» на користь Збройних сил України. «Вирок» було винесено у грудні 2022 року і набрав він чинності зараз, оскільки Апеляційний суд у російському Сочі відхилив скаргу Стеценка.

Про це повідомляє Кримська правозахисна група (КПГ).

Як зазначається, 35-річного сімферопольця Станіслава Стеценка (Худолія) окупаційний «Верховний суд Криму» засудив до 12 років позбавлення волі в колонії суворого режиму за обвинуваченням у «шпигунстві» на користь Збройних сил України.

«Вирок було винесено ще 22 грудня 2022 року. 21 березня 2023 року Апеляційний суд у Сочі відхилив скаргу, підтвердивши вирок Стеценка», – наголошують правозахисники.

На думку експерта, аналітика КПГ Олександра Сєдова, обвинувачення у «державній зраді» не мало під собою жодних підстав і було черговою пропагандистською справою проти мешканця Криму.

За його словами, метою порушення таких справ є: формування серед населення окупованої території образу ворога, залякування проукраїнської частини мешканців Криму можливістю будь-якої миті бути позбавленими волі за сфабрикованим звинуваченням, а також наповнення обмінного фонду заручників.

За даними КПГ, за «справами українських диверсантів та шпигунів» в ув’язненні перебувають щонайменше 17 громадян України, затриманих до повномасштабного вторгнення РФ в Україну.

Нагадаємо:

  • 24 червня 2021 року ФСБ повідомила про затримання в окупованому Криму жителя Сімферополя, який нібито «збирав дані про польоти російської військової авіації для спецслужб України». Дані відомості «планувалося використовувати проти безпеки Російської Федерації». За даним фактом порушено кримінальну справу за ст.275 КК Росії («державна зрада»).
  • 24 червня 2021 року «Київський районий суд Сімферополя» заарештував Стеценка. ФСБ стверджує що він нібито «збирав і передавав інформацію щодо заходів діяльності авіації Повітряно-космічних сил і ВМФ над територією Криму і акваторією Чорного моря, що містить інформацію військового характеру і актуальну в даний час, яка може бути використана іноземною державою проти безпеки Російської Федерації з урахуванням їх добування за завданням української розвідки».