Через зраду голови Присиваської громади на Херсонщині місцеві вчителі півроку не отримують зарплату, але днями їм обіцяють поновити виплати

Новини
Сергій Кліщевський і Аліна Кліщевська Фото: соцмережі
Сергій Кліщевський і Аліна Кліщевська Фото: соцмережі

Через співпрацю з окупантами Сергія Кліщевського, голови Присиваської територіальної громади Каховського району з окупованої частини Херсонщини, місцеві вчителі півроку не отримують заробітної плати. Зараз проблему вдалося вирішити і найближчими днями тим освітянам, які не зрадили Батьківщині, обіцяють поновити виплати.

Про це повідомляє Центр журналістських розслідувань.

Начальниця Каховської районної військової адміністрації Наталя Стаднік підтвердила, що саме в Присиваській громаді склалася найважча ситуація з виплатою зарплати освітянам на території району. Вона пов’язана зі зрадою сільського голови Сергія Кліщевського. 

«Кліщевський звільнив працівників сільської ради, включно з керівником фінансового відділу. Враховуючи те, що їхній відділ освіти був структурним підрозділом сільради і не мав статусу відокремленої юридичної особи, виникла проблема з виплатою зарплат. Раніше зайнятися її вирішенням ми ніяк не могли: наша військова адміністрація була створена 14 грудня 2022 року, а повноваження сільського голови, виконавчого комітету і сільської ради мені передали 16 лютого 2023 року. Лише після цього ми почали запускати роботу сільради і фінансовий відділ зміг відновити свою діяльність», – пояснила ЦЖР начальниця Присиваської сільської військової адміністрації Олена Пелешок.

За її словами, біля 20 вчителів громади пішли на співпрацю з ворогом, а решті найближчими днями почнуть виплачувати зарплату за січень і лютий. А заборгованість за минулий рік їм виплатять після того як гроші надійдуть з державного бюджету. Загалом вчителям Присиваської громади заборгували за 2022 рік майже 1,5 млн грн.

Олена Пелешок пояснила, що всі освітяни громади зараз перебувають на простої, бо жодна місцева школа не розпочала нинішній навчальний рік навіть у дистанційному режимі. 

Як повідомляв ЦЖР, крім голови Присиваської громади Сергія Кліщевського на бік ворога перейшла і його дружина Аліна Кліщевська, депутатка Каховської районної ради від президентської партії «Слуга народу». Вона очолила так зване «государственное бюджетное образовательное учреждение Херсонской области «Григорьевская школа Чаплинского муниципального округа» та встигла отримати паспорт громадянина Російської Федерації.

***

24 лютого 2022 року президент РФ Володимир Путін заявив про проведення «спеціальної військової операції» на окупованому Донбасі. Росія завдала ракетних ударів по території України і розпочала пряме повномасштабне вторгнення на чотирьох напрямках. Збройні сили України дають відсіч ворогові, план бліцкрігу — захопити Київ за два-три дні — провалився, російська армія відступила від столиці. Російські військові вчиняють тисячі воєнних злочинів та злочинів проти людяності на всій території України.

Центр журналістських розслідувань веде щоденну хроніку Війна Росії проти України на всіх майданчиках: YouTubeFacebook, TelegramTwitter