Японія і Польща запровадять нові санкції проти Росії

Новини
KHARKIV, UKRAINE - JUNE 11, 2020 - A Russian flag is seen behind barbed wire at the Consulate General of the Russian Federation, Kharkiv, northeastern Ukraine.- PHOTOGRAPH BY Ukrinform / Future Publishing (Photo credit should read Vyacheslav Madiyevskyy/ Ukrinform/Future Publishing via Getty Images)

Прем’єр-міністр Японії Фуміо Кішида та прем’єр-міністр Польщі Матеуш Моравецький домовилися посилити підтримку України та планують запровадити нові санкції проти Росії. 

Про це повідомляє Japan Today.

«Беручи до уваги зростання навантаження на Польщу через тривале вторгнення РФ в Україну, Японія запропонує свою допомогу. Токіо зазвичай надає допомогу країнам, які розвиваються, якою Польща більше не є, але японський уряд робить особливий виняток», — цитує видання Кішиду.

Він підкреслив, що для країн-однодумців важливо залишатися єдиними у своїй підтримці України та в подальшому запровадженні санкцій проти Росії.

За словами японського прем’єра, його країна зацікавлена у встановленні тісніших зв’язків з регіональними альянсами в Центральній та Східній Європі, такими як Вишеградська група, до якої входять Польща, Чеська Республіка, Словаччина та Угорщина, а також з країнами, які беруть участь в економічній ініціативі «Три моря». 

Нагадаємо:

Наприкінці лютого 2023 року уряд Японії заморозив активи 73 юридичних та 39 фізичних осіб з РФ, а також дев’ятьох осіб із окупованого Криму, Запорізької та Херсонської областей, «ДНР», «ЛНР». До санкційного списку потрапили, зокрема, голова концерну «Калашников» Алан Лушніков та заступник міністра оборони РФ Віктор Горьомикін.

В березні 2022 року, на початку війни, під японські санкції потрапили: прессекретар президента РФ Дмитро Пєсков,
заступники глави президентської адміністрації Дмитро Козак та Сергій Кирієнко, голова Чеченської Республіки Рамзан Кадиров,російські бізнесмени Алішер Усманов,Геннадій Тимченко, Борис та Аркадій Роттенберги.До списку санкцій додано також «Агентство інтернет-досліджень» та ПВК «Вагнер». Білоруський санкційний список було розширено за рахунок 12 фізичних осіб та 10 юридичних.

***

24 лютого 2022 року президент РФ Володимир Путін заявив про проведення «спеціальної військової операції» на окупованому Донбасі. Росія завдала ракетних ударів по території України і розпочала пряме повномасштабне вторгнення на чотирьох напрямках. Збройні сили України дають відсіч ворогові, план бліцкрігу — захопити Київ за два-три дні — провалився, російська армія відступила від столиці. Російські військові вчиняють тисячі воєнних злочинів та злочинів проти людяності на всій території України.

Центр журналістських розслідувань веде щоденну хроніку Війна Росії проти України на всіх майданчиках: YouTubeFacebook, TelegramTwitter