Затриманий експрезидент «Мотор Січі» Богуслаєв отримав другу підозру: він блокував надання розвідці бойового гелікоптера – СБУ

Новини
Затримання СБУ В'ячеслава Богуслаєва, Запоріжжя 22.10.2022 Фото: t.me/Tsaplienko

У квітні 2022 року експрезидент корпорації «Мотор Січ» В’ячеслав Богуслаєв отримав замовлення від представників ГУР щодо платної передачі відомству гелікоптера МІ-2 для виконання бойових завдань на фронті. Але, як повідомляє СБУ, він наказав підлеглим розібрати повітряне судно на деталі та приховати експлуатаційну документацію на нього. Богуслаєву повідомили про нову підозру у «перешкоджанні законній діяльності ЗСУ та інших військових формувань».

«Виконуючи розпорядження високопосадовця, працівники заводу зняли лопаті та вивели з ладу механізми вертольота, які відповідають за роботу несучого гвинта», – йдеться в повідомленні СБУ.

Як повідомляє Офіс генпрокурора, нову підозру отримав ще один колишній співробітник «Мотор Січі» – начальник департаменту зовнішньоекономічної діяльності Олег Дзюба.

За даними слідства, він розробив схему поставки запчастин до авіаційних двигунів з Сніжнянського машинобудівного заводу, який знаходиться на тимчасово окупованій території України, на АТ «Мотор Січ».

«Для обходу встановлених обмежень АТ «Мотор Січ» опосередковано через зарубіжні компанії поставляла сировину у виді заготівок на Сніжнянський машинобудівний завод та отримувала з нього виготовлені запчастини для авіаційних двигунів виробництва АТ «Мотор Січ». Таким чином він сприяв діяльності терористичної організації «ДНР». Сплачував на її користь грошові кошти – так звані «податки» та «митні платежі», – йдеться в повідомлення ОГП.

Дзюбі повідомлено про підозру у сприянні діяльності терористичної організації. Його також підозрюють у колабораційній діяльності та пособництві державі-агресору.

Президент корпорації «Мотор Січ» В’ячеслав Богуслаєв, якого Служба безпеки України затримала 22 жовтня за підозрою у колабораційній діяльності та пособництві державі-агресору, з 2000 року має російське громадянство.

В’ячеслав Богуслаєв був народним депутатом V, VI, VII та VIII скликань Верховної Ради, довіреною особою кандидата на посаду президента України Віктора Януковича. До парламенту V, VI, VII скликань обирався від Партії регіонів, у Раді VIII скликання входив до проросійської депутатської групи «Воля народу». Голосував за диктаторські закони 16 січня 2014 року. На парламентських виборах 2019 року на окрузі в Запоріжжі програв кандидату від «Слуги народу».

Як повідомлялось, 22 жовтня у Запоріжжі співробітники СБУ затримали президента АТ «Мотор Січ» В’ячеслава Богуслаєва та начальника департаменту зовнішньоекономічної діяльності підприємства, яких підозрюють у колабораційній діяльності і пособництві Росії.

Нагадаємо:

  • У березні 2021 року РНБО України ухвалила рішення про повернення заводу «Мотор Січ» у державну власність. На такий крок держава зважилася після того, як Богуслаєв продав понад 50% акцій підприємства, які йому належали, китайській Skyrizon Aircraft Holdings Limited за 250 млн доларів.
  • 4 серпня 2020 року група DCH українського олігарха Олександра Ярославського заявила, що спільно з китайськими інвесторами, що представляють Skyrizon Aircraft Holdings Limited, розвиватимуть авіапідприємство «Мотор Січ» і українське авіабудування.
  • 20 листопада АМКУ відхилив заявку DCH Олександра Ярославського і його китайських партнерів Skyrizon про покупку контрольного пакету акцій ПАТ «Мотор Січ».
  • Пов’язаний із китайською армією холдинг цікавили технології створення турбореактивних двигунів для літаків і крилатих ракет для китайської авіаційної промисловості. Проти передачі цих технологій Китаю виступали США.