Батальйон «Ливадия», до якого входить підрозділ «Конвой» на чолі з людьми Прігожина, легалізований як загін БАРС

Новини
Скріншот з відео, опублікованого у telegram-каналу загону «Конвой»

Офіційна назва створеного гауляйтером Криму Сергієм Аксеновим так званого батальйону «Ливадия», до складу якого входить «розвідувально- штурмовий підрозділ «Конвой»,  — 30-й загін БАРС «Ливадия». Доступ в зону бойових дій  резервістів  БАРС-30 забезпечує 150-та Ідрицько-Берлінська мотострілецька дивізія, що дислокується в Ростовській області.

Про це повідомляє Центр журналістських розслідувань у  матеріалі «Нові факти про «Конвой» Аксенова-Прігожина».

Єдине документальне свідчення про спосіб легалізації  добровольчого батальйону «Ливадия» знаходиться в документах, опублікованих в телеграм каналі «Конвоя». Це скріни шаблонів запитів, які родичі добровольців мають подати у військомат, аби отримати підтвердження їхньої участі у бойових діях. 

У «Роз’ясненні для родичів добровольців щодо отримання довідки з військового комісаріату» вказана офіційна назва так званого батальйону «аксенівців» — це 30-й загін БАРС «Ливадия».

БАРС — це «боевой армейский резерв страны». Саме на базі БАРСу губернатори субʼєктів РФ формують і оснащують так звані «батальйони добровольців». Як вказано в документі, формувателем загонів БАРС  є 150-та Ідрицько-Берлінська ордена Кутузова (другого ступеню) мотострілецька дивізія (в/ч 22179), яка дислокується в селищі Персіановському Ростовської області.

PDF

При цьому сам БАРС-30  «Ливадия» до складу дивізії не входить, а його бійці не є військовослужбовцями російської армії — формально вони перебувають в запасі і є резервістами.  За даними джерела «Важных историй», добровольці підписують два контракти: один з Міноборони (що не зовсім так), а другий з «Конвоєм». 

На думку розслідувачів ЦЖР, один контракт «аксенівці» дійсно підписують з «Конвоєм», але не кримським (такої юрособи не існує), а з пітерським.  У російському держреєстрі  знайшлися два «Конвои»: ТОВ «Военно-охранная компания «Конвой» і його засновник — однойменна ГО «Санкт-Петербургское городское казачье общество». Обидві юрособи існують з 15 січня 2015 року, причому, у ТОВки чималений статутний капітал — 100 мільйонів російських рублів.

Обома юрособами керує Константін Пікалов (ИНН: 781491227404), наближений до Євгенія Прігожина «вагнерівець» з позивним «Мазай» і досвідом бойових дій на території декількох країн. Він дає інтерв’ю пропагандистам з відкритим обличчям і саме його називають командиром начебто кримського підрозділу «Конвой».

Константін Пікалов, «вагнерівець», командир підрозділу «Конвой». Фото: Россия 24

Другий контракт бійці «Ливадии»-Конвоя» підписують з БАРСом, який дозволяє їм мати гарантовані виплати у разі поранення чи смерті, а також обіцяну Аксеновим ділянку землі у Криму. Адже для того, щоб взяти участь у війні, контракту з приватною військовою компанією — замало.

«Відтак, з доступної на сьогодні інформації випливає такий розклад: безпосереднє формування, злагодження і командування підрозділом лежить на пітерській компанії «Конвой» і її керівнику Константіну Пікалову. Фінансування і всебічне забезпечення організовує кримський гауляйтер Сергій Аксенов. Легалізація відбувається через БАРС, а доступ підрозділу в зону бойових дій забезпечує 150-та мотострілецька дивізія», – приходять до висновку розслідувачі кримського Центру журналістських розслідувань. 

Нагадаємо: