Росія хоче мобілізувати 400 тисяч людей під виглядом «добровольців» – розвідка Британії

Британська розвідка вказує, що Росія планує розпочати велику кампанію з мобілізації додаткових 400 тисяч військовослужбовців, але хоче представити це як нібито набір добровольців.

Мобілізовані до лав ЗС РФ росіяни Фото: ТАСС

Про це у щоденному огляді повідомляє Міністерство оборони Великої Британії.

«Російські ЗМІ повідомляють, що влада готується розпочати велику військову кампанію з набору додаткових 400 000 військових. У Росії презентують цю кампанію як залучення добровольців і професійних кадрів, а не як нову обов’язкову мобілізацію», – йдеться у повідомленні.

Як зазначається, існує реальна ймовірність того, що на практиці ця різниця буде розмитою, і що регіональна влада намагатиметься досягти встановлених цілей набору, примушуючи чоловіків вступати до лав російської армії.

У британській розвідці вважають, що російська влада вибрала нібито «добровольчу модель» для вирішення проблеми браку кадрів у російському війську з метою мінімізації кількості незгодних у середині країни.

«Дуже малоймовірно, що в цій кампанії буде залучено 400 000 справжніх добровольців. Відновлення бойових можливостей РФ в Україні вимагатиме не лише персоналу; Росії потрібно більше боєприпасів і військової техніки, ніж вона має зараз», – йдеться в огляді.

Як повідомлялося, 21 вересня 2022 року через брак особового складу російської армії для війни проти України президент РФ Володимир Путін підписав указ про часткову мобілізацію в Росії. Російський міністр оборони Сергій Шойгу повідомив, що в рамках часткової мобілізації призовуть 300 тисяч резервістів. За його словами, набір не буде здійснено у рамках разової акції. Мобілізація торкнеться 1,1% загального мобілізаційного ресурсу. У «сьомому пункті» указу Путіна про мобілізацію йдеться про те, що Міноборони РФ дозволяє призвати на військову службу не 300 тисяч резервістів, а 1 млн.

За інформацією ГУР Міноборони України, Росія намагається створити збройні сили чисельністю 2 мільйони осіб. Також в РФ активно нарощуються можливості із забезпечення масової мобілізації студентів вищих навчальних закладів очної форми навчання, яку, ймовірно, буде проведено до 1 квітня – початку весняного призову на строкову службу.

Кремль відмовився від планів подальшого наступу в Україні цієї весни після того, як не зміг досягти значного успіху, і хоче зосередитись на утриманні захоплених територій в очкуванні контрнаступу з боку ЗСУ. Налаштовуючись на тривалу боротьбу, у 2023 році Росія прагне залучити до свого війська 400 тисяч солдатів-контрактників.

***

24 лютого 2022 року президент РФ Володимир Путін заявив про проведення «спеціальної військової операції» на окупованому Донбасі. Росія завдала ракетних ударів по території України і розпочала пряме повномасштабне вторгнення на чотирьох напрямках. Збройні сили України дають відсіч ворогові, план бліцкрігу — захопити Київ за два-три дні — провалився, російська армія відступила від столиці. Російські військові вчиняють тисячі воєнних злочинів та злочинів проти людяності на всій території України.

Центр журналістських розслідувань веде щоденну хроніку Війна Росії проти України на всіх майданчиках: YouTubeFacebook, TelegramTwitter

Інформаційна агенція “Центр журналістських розслідувань”
Kyiv Kyiv Ukraine