На Запоріжчині окупанти проводять паспортизацію «с доставкой на дом», незгодних погрожують «кинути на яму»

Новини
Робота «мобільної бригади» з видачі паспортів РФ на окупованій Мелітопольщині. Фото: скрін з відео окупаційного тг-каналу

Російські загарбники на окупованій Запоріжжі прискорюють темпи паспортизації населення: відкривають нові відділи так званої міграційної служби, влаштовують виїзні прийоми та організували роботу мобільних груп, які можуть прийняти документи для отримання російського паспорту прямо вдома у мешканців. А тим мешканцям, які все ще не отримали паспорт РФ, погрожують.

Про це повідомляє Центр журналістських розслідувань з посиланням на окупаційні медіа та власні джерела.

«Б’ють людей за український паспорт. Знайомого змусили робити той російський папірець. А тепер добралися і до рідної людини. Ямою погрожують, тварюки», – це коментар про методи примусової паспортизації на ТОТ в одному з токмацьких пабліків.

«Змушені були записатися в чергу на подачу документів на отримання роспаспорта. Бо днями чоловіка зупинили на блокпосту і з матюками і погрозами почали розпитувати, де його російський паспорт. Сказали, що якщо наступного разу зупинять, і паспорта не буде, то чоловік поїде «прямо на підвал». Ми до останнього надіялися, що зможемо обійтися без того «документа», але не витримали», – розповідає мешканка Токмацького району.

За словами жінки, черги тільки на подачу документів – довжелезні. Їхню родину записали на прийом на кінець квітня. 

Така ситуація з отриманням російського аусвайса склалася на всій ТОТ Запоріжчини.

Попри те, що кількість пунктів видачі російських паспортів збільшується, кількість людей, яких примушують до паспортизації, теж росте.

За повідомленнями окупаційних телеграм-каналів, наприкінці березня нові пункти видачі паспортів почали працювати у Василівці та Молочанську.

В Мелітопольському районі працюють «мобільні групи» з паспортизації. Співробітники окупаційної «міграційної служби» виїжджають в населені пункти району і ведуть прийом або в приміщеннях місцевих сільських адміністрацій, або приходять додому до мешканців.

Окупанти звітували, що тільки за один день, 31 березня, в с. Терпіння Мелітопольського району прийняли документи та видали паспорти РФ 60 мешканцям села, при цьому десятьом – вдома.

Крім того, загарбники продовжують змушувати до паспортизації окремі категорії працюючих мешканців. За даними Генштабу ЗСУ, в Мелітополі загарбники змушують вчителів шкіл терміном до 1 червня написати відмову від українського громадянства та отримати російські паспорти. Таку ж дату окупанти вказують і для лікарів.

Щоб пришвидшити паспортизацію, окупаційні адміністрації поширюють чутки для залякування та психологічного тиску на людей,  

«У нас вже говорять, що з червня, якщо людина не отримала роспаспорт, її будуть вносити в списки на депортацію. А майно забирати. Може це й слухи, однак перевіряти їх нікому не хочеться. Тож черги за паспортом тільки ростимуть, – розповіла мешканка села на Мелітопольщині.

Як повідомляв ЦЖР, до вересня, на який заплановані незаконні «вибори» на окупованих територіях, гауляйтер Євген Балицький пообіцяв «паспортизувати» 80 відсотків населення окупованої Запоріжчини.

***

24 лютого 2022 року президент РФ Володимир Путін заявив про проведення «спеціальної військової операції» на окупованому Донбасі. Росія завдала ракетних ударів по території України і розпочала пряме повномасштабне вторгнення на чотирьох напрямках. Збройні сили України дають відсіч ворогові, план бліцкрігу — захопити Київ за два-три дні — провалився, російська армія відступила від столиці. Російські військові вчиняють тисячі воєнних злочинів та злочинів проти людяності на всій території України.