Норвегія запровадила нові санції проти РФ через війну в Україні

Новини

Норвегія запровадила новий пакет санкцій проти Росії та президента Володимира Путіна через війну проти України. До санкційного списку потрапили ще 87 фізичних та 34 юридичних особи.

Повідомлення про це опубліковано сайті уряду Норвегії.

«Санкції стають дедалі більш всеосяжними і є сильною та чіткою відповіддю Європи на агресивну війну Росії в Україні. Можливості участі в комерційній діяльності з Росією значно обмежені і пов’язані з високим ризиком», – зазначила міністр закордонних справ Аннікен Гюйтфельдт.

Запроваджені санкції є дзеркальним відображенням десятого пакета санкцій ЄС, хоча Норвегія ,не є країною-членом ЄС. До санкційного списку внесено 87 фізичних і 34 юридичні особи. Загалом наразі у санкційному списку Норвегії –  1 тис. 678 фізичних і юридичних осіб. Також розширено список організацій, пов’язаних із військово-промисловим комплексом РФ. 

Запроваджено додаткові обмеження на експорт, зокрема на чутливі товари подвійного призначення та передові технології, транспортні засоби, товари для будівельного сектору, товари, які використовують в авіаційній промисловості, та інші товари потенційного військового призначення. Введено заборону на надання потужностей для зберігання природного газу російським громадянам та організаціям. А також – імпорт товарів, що приносять значні доходи РФ, таких як бітум, асфальт, синтетичний каучук і технічний вуглець.

Нові санкції також включають заборону на зайняття громадянами РФ будь-яких посад у керівних органах компаній критичної інфраструктури, а також заборону на транзит територією РФ. 

«Дуже важливо, щоб ми продовжували чинити тиск на російський уряд і його прибічників. Санкції впливають на російську економіку і перешкоджають надходженню ключових ресурсів у російську військову промисловість. Норвегія солідарна з рештою Європи і приєдналася до всіх пакетів санкцій ЄС. Ми солідарні з народом України і повністю підтримуємо його боротьбу за свободу», – зауважила Гюйтфельдт.

Нагадаємо:

  • Санкції проти Росії через анексію Криму з боку США і Євросоюзу були введені в грудні 2014 року.
  • 14 вересня 2022 року Рада ЄС продовжила до 15 березня 2023 року термін дії обмежувальних заходів щодо осіб, відповідальних за підрив або загрозу територіальній цілісності, суверенітету та незалежності України, ще на шість місяців.
  • У грудні 2022 року Рада ЄС остаточно схвалила дев’ятий пакет санкцій проти Росії за війну проти України. 
  • 23 січня 2023 року в ЄС також прийняли рішення продовжити санкції, які раніше були запроваджені через окупацію українських територій (Луганської, Донецької, Запорізької та Херсонської областей). Їх термін продовжили до 24 лютого 2024 року. 
  • 13 березня 2023 року санкції, запроваджені Європейським Союзом проти 1473 осіб і 205 організацій з Російської Федерації, які причетні до порушення суверенітету і територіальної цілісності України, продовжено ще на шість місяців – до 15 вересня 2023 року.

***

24 лютого 2022 року президент РФ Володимир Путін заявив про проведення «спеціальної військової операції» на окупованому Донбасі. Росія завдала ракетних ударів по території України і розпочала пряме повномасштабне вторгнення на чотирьох напрямках. Збройні сили України дають відсіч ворогові, план бліцкрігу — захопити Київ за два-три дні — провалився, російська армія відступила від столиці. Російські військові вчиняють тисячі воєнних злочинів та злочинів проти людяності на всій території України.

Центр журналістських розслідувань веде щоденну хроніку Війна Росії проти України на всіх майданчиках: YouTubeFacebook, TelegramTwitter