Таміла Ташева: Через ядерний шантаж Росії деякі країни все ще побоюються звільнення Криму військовим шляхом

У деяких країнах світу висловлюють побоювання щодо деокупації Криму військовим шляхом через ядерний шантаж президента Росії Владіміра Путіна. А деякі експерти просто не знають історії і поширюють російські наративи про те, що Крим нібито завжди був російським.

Таміла Ташева, постійна представниця президента України в АР Крим Фото: YouTube Офіс Президента України

Про це в ефірі програми «Питання національної безпеки» з Валентиною Самра заявила Таміла Ташева, постійна представниця президента України в АР Крим.

Вона повідомила, що протягом останнього півроку говорити за кордоном про звільнення Криму стало складніше. У деяких країнах висловлюють побоювання щодо застосування Росією ядерної зброї проти України або ж вважають, що військова операція з деокупації півострова буде надто складною.

«Окремі «експерти», які не дуже розбираються в темі, починають говорити: ну послухайте, в Криму же завжди жили росіяни. Доводиться базові питання роз’яснювати: що є міжнародне право, непорушність державних кордонів України 1991 року, давати екскурс в історію, пояснювати колонізаційні процеси на території півострова», — сказала Таміла Ташева.

Вона запевнила: навіть якщо уявити, що світ перестане давати нам зброю, Україна ніколи не відмовиться від своїх людей і територій.

Протягом останнього року Представництво активізувало роботу в регіоні глобального Півдня – з країнами Латинської Америки, Африканського континенту, Південно-Східної Азії, Персидської затоки. Таміла Ташева наголосила, що Крим може стати «вхідними дверима» України в цей регіон.

«В Криму є корінні народи, вони сповідують іслам, як дуже велика кількість країн глобального Півдня, Перської затоки, Малайзії, Індонезії. Коли ми пояснюємо історію війни, зокрема через призму утисків кримських татар як корінного народу, для них це стає відкриттям, з’являється більше емпатії до всієї України», — додала постійна представниця президента в АРК.

Як повідомлялось, секретар РНБО Олексій Данілов вважає, що, зважаючи на повномасштабну війну, яку Росія веде проти України, зараз звільнити тимчасово окупований Крим можливо лише військовим шляхом. Тому політико-дипломатичний шлях вирішення цього питання, закріплений в затвердженій у березні 2021 року Стратегії деокупації та реінтеграції Криму та Севастополя, більше не актуальний.

Євген Хлобистов, професор Києво-Могилянської академії та координатор Експертної мережі Кримської платформи вказує, що українське суспільство має усвідомити, що питання деокупації Криму може постати вже цього року. В держави обмаль часу на створення програми дій і формування бачення урядування на деокупованій території півострова.

***

24 лютого 2022 року президент РФ Володимир Путін заявив про проведення «спеціальної військової операції» на окупованому Донбасі. Росія завдала ракетних ударів по території України і розпочала пряме повномасштабне вторгнення на чотирьох напрямках. Збройні сили України дають відсіч ворогові, план бліцкрігу — захопити Київ за два-три дні — провалився, російська армія відступила від столиці. Російські військові вчиняють тисячі воєнних злочинів та злочинів проти людяності на всій території України.

Інформаційна агенція “Центр журналістських розслідувань”
Kyiv Kyiv Ukraine