Зараз Крим можна звільнити лише військовим шляхом – Данілов

Секретар РНБО Олексій Данілов вважає, що, зважаючи на повномасштабну війну, яку Росія веде проти України, зараз звільнити тимчасово окупований Крим можливо лише військовим шляхом. Тому політико-дипломатичний шлях вирішення цього питання, закріплений в затвердженій у березні 2021 року Стратегії деокупації та реінтеграції Криму та Севастополя, більше не актуальний.

Олексій Данилов, секретар РНБО України Фото: ukrinform

Про це Данілов завив в інтерв’ю виданню ZAXID.NET.

«Стратегія (деокупації і реінтеграції Криму – ред.), яка була прийнята 24 березня 2021 року, указ №117, містить низку пунктів, серед яких і військовий, але у пріоритеті був політико-дипломатичний шлях вирішення цього питання. З урахуванням процесів, які відбуваються, звільнення Криму буде відбуватися у зовсім інший спосіб. Нам треба прийняти відповідні документи, якщо РНБО за них проголосує», – сказав секретар РНБО.

При цьому він ствердно відповів на уточнююче питання, що відтепер військовий шлях деокупації Криму має бути для України пріоритетним.

«У цьому періоді часу я іншого шляху не бачу. А яке буде бачення членів РНБО? Це ж ще треба інсталювати указом президента. Апарат РНБО відпрацьовує всі документи щодо всіх процесів, які відбуваються у секторі безпеки», – зазначив Данілов.

Як повідомлялось, секретар РНБО України Олексій Данілов вважає, що стратегія деокупації Криму потребує нової редакції. Зокрема він вказав на необхідність зміни пріоритетів у черговості засобів деокупації.

Нагадаємо:

  • 11 березня 2021 року РНБО прийняла проект «Стратегії деокупації і реінтеграції тимчасово окупованій території Автономної Республіки Крим та міста Севастополь». Метою Стратегії є створення умов для деокупації і безпечної реінтеграції АР Крим та Севастополя, нейтралізації загроз національній і міжнародній безпеці, забезпечення прав і свобод людини.
  • Глава Меджлісу кримськотатарського народу Рефат Чубаров привітав схвалення РНБО Стратегії деокупації та реінтеграції тимчасово окупованої території АРК та Севастополя, однак зазначив, що до документу не включена низка принципових пропозицій Меджлісу, що стосуються права на самовизначення кримськотатарського народу на своїй Батьківщині і визначення статусу Криму як національно-територіальної автономії.
  • 24 березня 2021 року президент Володимир Зеленський увів у дію рішення РНБО від 11 березня 2021 року «Про Стратегію деокупації та реінтеграції тимчасово окупованої території Автономної Республіки Крим та міста Севастополя».
  • 29 вересня 2021 року Кабмін України затвердив план заходів з реалізації Стратегії деокупації та реінтеграції тимчасово окупованої території Автономної Республіки Крим та міста Севастополя.
  • 15 серпня 2022 року президент Володимир Зеленський створив Консультативну раду з питань деокупації та реінтеграції тимчасово окупованої території Автономної Республіки Крим та міста Севастополя.
Інформаційна агенція “Центр журналістських розслідувань”
Kyiv Kyiv Ukraine