Швейцарія порушила 29 справ за обхід санкцій проти Росії

Влада Швейцарії виявила близько 130 ймовірних спроб обійти санкції, запроваджені проти Росії.  Порушено вже 29 адміністративних і кримінальних справ. 

Елен Будлігер-Артієда, голова Державного секретаріату з економіки Швейцарії Фото: Axel Oeberg

Про це повідомила голова Державного секретаріату з економіки Швейцарії Елен Будлігер-Артієда розповіла в інтерв’ю Tages-Anzeiger.

«Зараз є 130 підозрілих випадків. У 29 випадках це призведе до порушення адміністративних і кримінальних проваджень, 14 з яких – з юридичними наслідками», – сказала вона.

На зауваження журналіста про те, що Швейцарія, ймовірно трохи пізніше за інші країни запровадила санкції, Елен Будлігер-Артієда зазначила, що країні ще ніколи не доводилось накладати санкції на країну геополітичного значення Росії.

«Необхідно було інкорпорувати міжнародні санкції з сотнями правових текстів у швейцарське законодавство. Ми зіткнулися з 20 тисячами запитів від компаній або юристів, яким ми повинні були надати інформацію», – сказала вона.

За її словами, у 36 випадках підстав для порушення кримінальних справ за фактами обходу санкцій виявлено не було. В інших випадках розслідування ще триває.

Нагадаємо, в березні 2022 року  Швейцарія, яка приєдналася до санкцій ЄС проти РФ, заморозила російські активи на суму близько 5,75 млрд швейцарських франків (6,17 млрд доларів), на які поширюються обмежувальні заходи.

***

О 4 годині ранку 24 лютого 2022 року президент РФ Володимир Путін заявив про проведення «спеціальної військової операції» на окупованому Донбасі. Росія завдала ракетних ударів по території України і розпочала пряме повномасштабне вторгнення на чотирьох напрямках. Збройні сили України дають відсіч ворогові, план бліцкрігу — захопити Київ за два-три дні — провалився, російська армія відступила від столиці. Російські військові вчиняють тисячі воєнних злочинів та злочинів проти людяності на всій території України.

Центр журналістських розслідувань веде щоденну хроніку Війна Росії проти України на всіх майданчиках: YouTubeFacebook, TelegramTwitter

 

Інформаційна агенція “Центр журналістських розслідувань”
Kyiv Kyiv Ukraine