Прокуратура АРК повідомила про підозри у колабораціонізмі сімом підприємцям з Криму, які обслуговують окупаційну «владу»

Новини
АЗС Фірми «ТЕС» в окупованому Криму Фото: td-tes.com

Прокуратура Автономної Республіки Крим та Севастополя повідомила про підозри у колабораціонізмі сімом підприємцям з тимчасово окупованого Криму, які надають товари і послуги російським незаконно створеним органам «влади». 

Про це повідомляє пресслужба прокуратури АРК та м. Севастополя.

За даними слідства, підозрювані у 2022 році уклали контракти з окупаційними установами, які фінансуються з російського державного бюджету в рамках оборонного замовлення ворога.

«Підприємці надавали послуги та поставляли товари для незаконно створених на півострові: прокуратури Криму, МВС, адміністрації Красноперекопського району та решті «установ». До прикладу, серед підозрюваних – директор та бухгалтер кримського підприємства «ФІРМА «ТЕС»», які поставляли паливо-мастильні матеріали для «кримського лінійного управління МВС на транспорті» на понад 5,7 млн російських рублів», – повідомили в прокуратурі.

За даними Центру журналістських розслідувань, підозрювані: 

  • Приватний підприємець Юнус Бальжиєв. Він торгує лісоматеріалами, будівельними матеріалами та санітарно-технічним обладнанням. За інформацією порталу Руспрофиль, надавав послуги ФГБОУ «МДЦ «Артек» на суму майже півтора мільйони рублів, а також муніципальному бюджетному підприємсту «Город» у місті Дзержинськ Ніжегородської облатсі РФ – на майже 2,5 мільйони. 
  • Дмитро Кабалін, генеральний директор ТОВ «БелЗнак». Товариство займається будівництвом дорогі та автомагістралей. За даними Руспрофіль, «БелЗнак» уклав 185 контрактів з «Упрдортранс Белгородской области» на суму 8 390 946 024 руб., 6 контрактів на 1 158 142 123 руб. з ГКУ РК «Служба Автомобильных Дорог Республики Крым» та іншими російськими комунальними установами.
  • Наталія Романова, керівник ТОВ «Ронат Крым». Найбільші контракти компанія, що займається оптовою торгівлею паперовими та канцелярськими товарами, уклала з  «МДЦ «Артек» на 11 693 533 руб. та «Почта Крыма» – 8 контрактов на 11 188 317 руб. Були також чимало інших замовників послуг. 
  • Антон Раскін, комерційний директор та Юлія Полуничева, бухгалтер ТОВ «Фирма «ТЭС». Компанія займається оптовою торгівлею рідким та газоподібним паливом та подібними продуктами та має чимало контрактів з окупаційними органами «влади» в Криму. Зокрема одні з найбільших замовників послуг: «Крымэнерго» – 8 контрактів на 139 299 564 руб. та «Черноморнефтегаз»- 4 контракти на 95 374 900 руб.
  • Марія Д’яконова, генеральний директор ТОВ «Компания ЮГ СЕРВИС-БИОКЛУБ». Фірма торгує фармацевтичною продукцією. Співпрацює з установами охорони здоров’я в Криму, зокрема постачає ліки до: «Республиканская клиническая больница им. Н.А. Семашко» (18 контрактів на 26 544 106 руб.), «Республиканская детская клиническая больница» (31 контракт на 86 920 137 руб.) та іншим. 
  • Приватний підприємець Олександр Міккоєв, який займається  роздрібною торгівлею меблями, освітлювальними приладами та іншими побутовими виробами. Він надавав свої послуги незаконній «Прокуратурі Республіки Крим», уклав з нею 4 контракти на суму у понад 5 мійльонів рублів.

Зазначимо, президентом ТОВ «Фирма ТЭС» згідно даним російських реєстрів, є кримський олігарх Сергій Бейм.

Він був фігурантом розслідування ЦЖР. За два роки до окупації Криму Бейм був обвинувачений прокуратурою в несплаті НДС. Після окупації Криму вже розпоряджався вкраденим окупантами у України майном – державним «Чорноморнафтогазом» та мережею автозаправок групи Приват. 

В 2015 році після перевірки підприємства «Рахунковою палатою Криму» Сергія Бейма звільнили із посади керівника «Чорноморнафтогазу», судячи із заяви гауляйтера Криму Сергія Аксенова, через крадіжки і продаж газового конденсату.

Також в 2016 році «ТЕС» отримала багатомільйонні контракти з Роснефтью та з іншими російськими компаніями на перевалку пального у закритому порту Керчі. 

Нагадаємо:

  • Наприкінці квітня 2023 року Прокуратура Автономної Республіки Крим скерувала до суду обвинувальний акт проти чотирьох підприємців тимчасово окупованого Криму. Їх обвинувачено в колабораціонізмі за співпрацю з російськими окупантами.