На Херсонщині окупанти захопили та розграбували олієпереробний завод і набрехали, що він був нічийним і в жахливому стані

Війна
Захоплений окупантами олієпереробний завод в селі Верхні Сірогози Генічеського району на Херсонщині. Фото: скріншот відео

Російські окупанти захопили і розграбували олієпереробний завод, розташований в селі Верхні Сірогози Генічеського району на Херсонщині. На його базі вони незаконно зареєстрували в російському реєстрі інше підприємство – ООО «Сервис АПК» і набрехали, що завод був нічийним, покинутим і перебував у жахливому стані.

Сюжет з захопленого олієпереробного заводу поширили окупаційні телеграм-канали, передає Центр журналістських розслідувань.

Російські загарбники заявили, що ТОВ «Верхньосірогозький ОПЗ», розташований в Нижньосірогозькій територіальній громаді на Херсонщині, нібито з 2020 року був покинутим і знаходився в жахливому стані.

Судячи з сюжету, поширеному російським пропагандистським телеканалом «Таврия», на заводі нині працюють працівники ООО «Мега фуд». У Росії існує багато підприємств з такою назвою. Натомість у російському реєстрі юридичних осіб за адресою Верхньосірогозького олієпереробного заводу (с. Верхні Сірогози, вул. Поштова, 36-б) 26 грудня 2022 року зареєстроване інше підприємство – ООО «Сервис АПК».

ul-1229500011179-20230517173103

 

Його директором є громадянин РФ з Новоросійська Краснодарського краю Дуґушкін Алєксандр Ніколаєвіч.

Алєксандр Дугушкін, директор ООО «Сервис АПК», створеного окупантами на базі захопленого Верхньосірогозького олієпереробного заводу. Фото: скріншот відео

За даними YouControl, ТОВ «Верхньосірогозький ОПЗ» зареєстроване в 2009 році і входить до групи компаній «Каїса». Щодо нього в кінці 2021 року було порушено справу про банкрутство.

«Попри це завод стабільно працював. На момент захоплення села російськими окупантами на ньому зберігалося біля 300 тонн готової олії. Керівництво села встигло роздати місцевим мешканцям лише одну тону олії, коли була дуже важка ситуація і цілий місяць у Верхні Сірогози окупанти не дозволяли завозити жодних продуктів. Росіяни захопили цей завод майже одразу і арештували двох охоронців підприємства, які були мешканцями Херсона, вкрали транспорт і вивезли залишки олії. Тож заяви про «покинутий українськими власниками і відроджений» окупантами завод – нахабна брехня», – розповіли ЦЖР мешканці Верхніх Сірогоз.

Це далеко не перший випадок брехні росіян щодо налагодження «мирного життя» на тимчасово окупованій ними Херсонщині. На початку березня 2023 року вони набрехали про те, що в Нижніх Сірогозах нібито більше двох років не працювала місцева автостанція і прозвітували про її «відкриття» та запуск аж двох автобусних маршрутів.

«Заява про те, що у нас більше двох років не працювала автостанція – брехня. В Нижніх Сірогозах діяло два потужних автопідприємства. Вони серйозно оновили свій автопарк і обслуговували не лише наше селище, а й сусідню Іванівську, Горностаївську та інші громади. А кількість їхніх рейсів уже важко підрахувати: кілька разів на день вони їздили до Херсона, а також до Генічеська, Мелітополя, Запоріжжя, були й приміські рейси по території нашої громади. Також наші автоперевізники взяли в оренду і розвивали автостанцію в Іванівці», – розповіли ЦЖР мешканці Нижніх Сірогоз.

***

24 лютого 2022 року президент РФ Володимир Путін заявив про проведення «спеціальної військової операції» на окупованому Донбасі. Росія завдала ракетних ударів по території України і розпочала пряме повномасштабне вторгнення на чотирьох напрямках. Збройні сили України дають відсіч ворогові, план бліцкрігу — захопити Київ за два-три дні — провалився, російська армія відступила від столиці. Російські військові вчиняють тисячі воєнних злочинів та злочинів проти людяності на всій території України.

Центр журналістських розслідувань веде щоденну хроніку Війна Росії проти України на всіх майданчиках: YouTubeFacebook, TelegramTwitter