Російські окупанти набрехали про непрацюючу «більше двох років» автостанцію в Нижніх Сірогозах на Херсонщині, відкрили навіть два автобусних маршрути

Новини
Микола Остюченко, колаборант Скриншот з відео

Російські загарбники набрехали про те, що в Нижніх Сірогозах Генічеського району на Херсонщині «більше двох років» не працювала місцева автостанція. Вони прозвітували про її «відкриття», а також про запуск «аж» двох автобусних маршрутів. При цьому вартість проїзду для пасажирів буде в рази більшою, ніж до окупації.

Сюжет про «розвиток» автобусних перевезень у Нижніх Сірогозах вийшов на окупаційному телеканалі «Таврия», передає Центр журналістських розслідувань.

Автори сюжету розповіли, що автостанція в селищі не працювала «більше двох років». А з приходом Росії, мовляв, ситуація «буде покращуватися». 

Як розповів директор так званого «ГБУ Херсонской области «Херсонтранс», колаборант Микола Остюченко, на автостанції Нижніх Сірогоз буде проходити «аж» два автобусні маршрути – на Генічеськ/Чонгар і Мелітополь. Вартість квитків на проїзд у межах Херсонської області оголосили на рівні від 300 до 600 рублів. Тоді як до приходу «русского міра» автобусом від Нижніх Сірогоз до Генічеська можна було проїхати за 140 грн. Враховуючи, що окупанти з нового року встановили курс гривні до рубля 1:1, нинішня вартість проїзду в рази вища ніж до окупації. 

автостанция

«Заява про те, що у нас більше двох років не працювала автостанція – абсолютна брехня. В Нижніх Сірогозах діяло два потужних автопідприємства. Вони серйозно оновили свій автопарк і обслуговували не лише наше селище, а й сусідню Іванівську, Горностаївську та інші громади. А кількість їхніх рейсів уже важко підрахувати: кілька разів на день вони їздили до Херсона, а також до Генічеська, Мелітополя, Запоріжжя, були й приміські рейси по території нашої громади. Також наші автоперевізники взяли в оренду і розвивали автостанцію в Іванівці», – розповіли ЦЖР мешканці Нижніх Сірогоз.

Очолив окупаційне підприємство «Херсонтранс» зрадник з Криму Остюченко Микола Миколайович, 2 жовтня 1979 року народження. Він громадянин України, який в 2014 році на півострові отримав російське громадянство. З 2015 року він очолював окупаційне підприємство «Кримтролейбус», а перед повномасштабним вторгненням Росії в Україну працював «заступником начальника» автостанції «Ялта». 

Події в Нижніх Сірогозах для окупаційних ЗМІ останнім часом активно коментує не місцевий гауляйтер, колаборант Петро Збаровський, а його «заступник» Вячєслав Джовна. За словами місцевих мешканців, вони раніше ніколи його на території своєї громади не бачили. Люди припускають, що він приїхав з Росії і є головним «смотрящім» за Нижніми Сірогозами від російської влади. Це є звичайною практикою на окупованій Херсонщині.

Вячєслав Джовна

За словами мешканців Нижніх Сірогоз, загалом у їхнього гауляйтера три заступники. Другий з них – колишній військовий з Криму, а третій – ексзаступник голови Нижньосірогозької громади, начальник відділу містобудування, архітектури, капітального будівництва, інфраструктури та контролю за утриманням елементів благоустрою Нижньосірогозької селищної ради Дашковський Сергій Вікторович. 

Як повідомляв ЦЖР, гауляйтеркою села Чорнянка Таврійської міської територіальної громади Каховського району, що на лівобережній частині Херсонщини стала колишня фельдшерка Катерина Тесля. Вона активно співпрацює з окупантами, здає їм своїх односельців і допомагає грабувати майно громади.

***

24 лютого 2022 року президент РФ Володимир Путін заявив про проведення «спеціальної військової операції» на окупованому Донбасі. Росія завдала ракетних ударів по території України і розпочала пряме повномасштабне вторгнення на чотирьох напрямках. Збройні сили України дають відсіч ворогові, план бліцкрігу — захопити Київ за два-три дні — провалився, російська армія відступила від столиці. Російські військові вчиняють тисячі воєнних злочинів та злочинів проти людяності на всій території України.

Центр журналістських розслідувань веде щоденну хроніку Війна Росії проти України на всіх майданчиках: YouTubeFacebook, TelegramTwitter