Рух вантажівок Керченським мостом найближчим часом не буде запущений

Новини
Ремонтні роботи із заміни пошкоджених прольотів автодорожньої частини Керченського мосту, 09.11.2022 Фото: Rosavtodor

Віцепрем’єр Росії Марат Хуснуллін заявив, що рух вантажного транспорту, у тому числі порожнього, Керченським мостом поки що не буде запущений «з точки зору безпеки».

Про це Хуснуллін сказав пропагандистському виданню РИА Новости.

«Зараз з точки зору безпеки вирішили поки цього не робити, бо постійно є спроби провокацій і впливу на «Кримський міст». Тому поки є ці спроби і враховуючи, що у нас є гарантований сухопутний коридор, плюс у нас не припиняє роботу поромна переправа, все-таки ми є спільною комісією з усіма органами безпеки, які за це відповідають, ухвалили рішення поки вантажні машини не пускати мостом», — зазначив росіський віцепрем’єр.

Зранку 19 травня у черзі на Керченську паромну переправу у селищі Ілліч Краснодарського краю РФ перебували 148 транспортних засобів, йдеться у повідомленні оперштабу Кубані.

Екс«міністр» транспорту Криму Анатолій Цуркін у своєму telegram-каналі написав, що «Кримський міст» є резервним каналом постачання вантажів. Основний — «сухопутний коридор» через окуповані південні регіони України.

«Сумарно через #сухопутнийкоридоркрим зараз рухається близько 2000 вантажівок щодобово», — написав Цуркін.

Як повідомлялось, зранку 8 жовтня 2022 року стався вибух та пожежа на Керченському мосту, який сполучає окупований Крим з Кранодарським краєм РФ. Окупанти поскаржились на «українських вандалів», які «пошкодили» Керченський міст. Рух Керченським мостом був повністю зупинений. Президент РФ Володимир Путін і Слідком Росії обвинуватили спецслужби України у нібито підриві Керченського мосту.

Окупанти запустили рух вантажних і пасажирських поїздів Керченським мостом, хоча після вибуху і пожежі на залізничній частині мосту необхідно замінити два прольоти.

5 травня 2023 року окупанти заявили про запуск руху другою залізничною колією Керченського мосту, відремонтованому після вибуху та пожежі 8 жовтня 2022 року.

***

24 лютого 2022 року президент РФ Володимир Путін заявив про проведення «спеціальної військової операції» на окупованому Донбасі. Росія завдала ракетних ударів по території України і розпочала пряме повномасштабне вторгнення на чотирьох напрямках. Збройні сили України дають відсіч ворогові, план бліцкрігу — захопити Київ за два-три дні — провалився, російська армія відступила від столиці. Російські військові вчиняють тисячі воєнних злочинів та злочинів проти людяності на всій території України.