Держдеп США схвалив продаж Україні ЗРК NASAMS

Державний департамент США схвалив можливий військовий продаж уряду України системи протиповітряної оборони NASAMS та супутнього обладнання орієнтовною вартістю 285 млн доларів.

Пуск зенітної керованої ракети Raytheon AMRAAM з пускової установки NASAMS Фото: world-defense.com

Про це повідомляє Агентство з питань оборонної співпраці та безпеки міністерства оборони США (DSCA).

Агентство видало необхідну сертифікацію 24 травня та повідомило Конгрес США про можливий продаж.

Як зазначається, уряд України направив запит на купівлю системи ППО NASAMS, яка включає: один радар AN/MPQ-64F1 Sentinel, центр управління вогнем, пускові установки, системи захищеного зв’язку та іншого обладнання, технічну підтримку уряду США та підрядників, випробувальне та допоміжне обладнання, технічну документацію і запчастини.

Основним підрядником майбутньої угоди на постачання ЗРК NASAMS Україні виступає корпорація Raytheon.

«Пропонований продаж відповідає цілям зовнішньої політики та національної безпеки США шляхом підвищення безпеки країни-партнера, яка є фактором політичної стабільності та економічного прогресу в Європі», – йдеться у повідомленні.

Також зазначається, що Україна гостро потребує підвищення своїх можливостей щодо захисту від російських ракетних ударів та авіації. Придбання та ефективне розгортання системи протиповітряної оборони NASAMS підвищить здатність України захищати свій народ та критично важливу інфраструктуру.

Наразі на озброєнні Повітряних сил ЗС України є дві батареї ЗРК NASAMS. Також в рамках військової допомоги для України замовлені ще шість комплексів Сполученими Штатами та один – Канадою. Норвегії також повідомила про плани з передачі двох вогневих взводів ЗРК NASAMS Україні.

NASAMS – це удосконалена норвезька система ППО, яку виробляє консорціум американської корпорації Raytheon Technologies і норвезької групи Kongsberg. До комплексу входять пускові установки, радіолокаційні станції Raytheon AN/MPQ-64F1 Sentinel від консорціуму Raytheon і Kongsberg. Кожна пересувна пускова установка має шість контейнерів з ракетами класу «земля-повітря» середньої та великої дальності. Дальність стрільби зенітної системи в конфігурації NASAMS II з використанням ракет AIM-120С AMRAAM становить до 25 км, а досяжність по висоті – до 14-15 км.

Як повідомлялося, у квітні 2023 року Повітряні сили ЗСУ вперше показали роботу по повітряним цілям російських окупантів ЗРК NASAMS, який захищає українське небо з листопада 2022 року.

***

24 лютого 2022 року президент РФ Володимир Путін заявив про проведення «спеціальної військової операції» на окупованому Донбасі. Росія завдала ракетних ударів по території України і розпочала пряме повномасштабне вторгнення на чотирьох напрямках. Збройні сили України дають відсіч ворогові, план бліцкрігу — захопити Київ за два-три дні — провалився, російська армія відступила від столиці. Російські військові вчиняють тисячі воєнних злочинів та злочинів проти людяності на всій території України.

Центр журналістських розслідувань веде щоденну хроніку Війна Росії проти України на всіх майданчиках: YouTubeFacebook, TelegramTwitter

Інформаційна агенція “Центр журналістських розслідувань”
Kyiv Kyiv Ukraine