Гауляйтерці Старої Збур’ївки на Херсонщині Олені Ротонос, про яку писав ЦЖР, повідомили про підозру в колабораційній діяльності

Служба безпеки України 26 травня повідомила про підозру в колабораційній діяльності 34-річній Олені Ротонос, яка добровільно стала гауляйтеркою села Стара Збур’ївка Скадовського району на Херсонщині. Сама вона ще в листопаді 2022 року втекла з села і поселилася в Скадовську.

Олена Ротонос, колаборантка, призначена окупантами гауляйтерка села Стара Збур'ївка на Херсонщині Фото: скріншот відео

Про це повідомляє Центр журналістських розслідувань, посилаючись на текст підозри СБУ.

Слідчі встановили, що Олена Ротонос не раніше червня 2022 року добровільно погодилась очолити окупаційну адміністрацію села. Вона вдерлася до службового кабінету старости села і почала роздавати приміщення адмінбудівлі старостату своїм підлеглим.

«На цій посаді Олена Ротонос займалася підбором кадрів до закладів освіти, розташованих на території Старозбур’ївського старостату Голопристанської громади, приймала заяви для надання російських виплат, проводила масові заходи для популяризації рішень і дій держави-агресора та її збройних формувань», – йдеться в тексті підозри.

Про гауляйтерку Старої Збур’ївки ЦЖР писав не раз. Олену Ротонос призначили на цю посаду 2 червня 2022 року. На цю подію прийшли переважно її родичі, а прапор окупантів на захоплену будівлю старостату вішав її чоловік Сергій Ротонос.

За словами місцевих, Олена Ротонос ніде не працювала і не брала жодної участі в житті села до окупації.

Після звільнення правобережної частини Херсонщини від російських окупантів у листопаді 2022 року всі головні колаборанти Старої Збур’ївки і навколишніх сіл Голопристанської громади намагалися втекти до окупованого Криму або Росії, однак туди їх не пропустили. Пощастило лише дрібним колаборантам, які не встигли отримати якісь «посади». Решту «завернули» вже на межі з Кримом, тож їм довелося шукати собі прихисток у Скадовську. Зокрема, тоді ж втекла Олена Ротонос зі своїми родичами, а також призначеними окупантами керівниками місцевих шкіл. Відтоді гауляйтерка перебуває переважно в Скадовську і «керує» захопленою громадою дистанційно.

За скоєний злочин Олені Ротонос світить позбавлення волі на строк від 5 до 10 років – за ч. 5 ст. 111-1 КК України.

Як повідомляв ЦЖР, головним поліцаєм Голої Пристані Скадовського району окупанти призначили невідомого тут Сергія Бевзюка. Про нього достеменно відомо лише те, що з 2015 по 2020 роки він займався підприємницькою діяльністю в окупованому Криму – торгівлею зерном і роздрібною торгівлею продуктами, напоями і тютюновими виробами.

***

24 лютого 2022 року президент РФ Володимир Путін заявив про проведення «спеціальної військової операції» на окупованому Донбасі. Росія завдала ракетних ударів по території України і розпочала пряме повномасштабне вторгнення на чотирьох напрямках. Збройні сили України дають відсіч ворогові, план бліцкрігу — захопити Київ за два-три дні — провалився, російська армія відступила від столиці. Російські військові вчиняють тисячі воєнних злочинів та злочинів проти людяності на всій території України.

Центр журналістських розслідувань веде щоденну хроніку Війна Росії проти України на всіх майданчиках: YouTubeFacebook, TelegramTwitter

Інформаційна агенція “Центр журналістських розслідувань”
Kyiv Kyiv Ukraine